10 Google 4 minuty czytania

Magiczne zaklęcie

Jak wiadomo, to czego nie ma w Google, to nie istnieje. Dlatego dzisiaj chcę się podzielić magicznymi zaklęciami, które dadzą trochę przyjemności oraz pokonają Firmę ich własną bronią z walką ze spamem. Dla niektórych może to być kontrowersyjny temat, ale taka jest cena sławy.

Większość (jak nie wszystkie) sieci p2p mają wadę, żeby mieć w miarę przyzwoite transfery trzeba udostępniać swoje dane (multimedia). W takich sieciach zazwyczaj są same nielegalne pliki, więc udostępnianie takich rzeczy z prawnego punktu widzenia jest nielegalne. Są jeszcze zamknięte grupy torrentowe, ale dostanie się do nich niekiedy graniczy z cudem. Dlatego w takich momentach z pomocą przychodzi nam Google, które indeksuje wszystko co się da.

Zamiast szukać „prison break odcinki”, „zagubieni odcinki”, „darmowe mp3” i tracić nerwy na przebiegłych webamsterów, którzy dość często wymuszają kliknięcia w płatne reklamy w celu zdobycia do świata darmowego downloadu. Naiwniacy.

A może by tak poszukać konkretnych plików?

Wystarczy poprosić Google o pokazanie list plików zawierające określony ciąg znaków oraz najbardziej interesujące nas rozszerzenie. Czasem znalezienie odpowiedniej listy wymaga poświęcenia czasu (spamerzy też tutaj położyli swoje macki), ale widok transferu rekompensuje to.

Zaklęcie

intitle:"index.of" (rozszerzenie1|rozszerzenie2|...) tytuł.serialu.lub.piosenki

Opcjonalne jest dodanie na końcu tego zaklęcia np.

-php -html -asp -htm

To wykluczy strony spamerskie, które imitują listę plików na serwerze. Jeżeli chcesz zobaczyć najnowsze odcinki Terminatora: The Sarah Connor Chronicles robisz tak:

intitle:"index.of" (avi) sarah.connor -php -html -asp -htm

I pod koniec strony mam linki do pierwszych czterech odcinków, które ściągają bardzo szybko.

Podobnie można wyszukiwać zrzuty baz danych pod nasze zaplecze. Można znaleźć zrzuty sklepów po 200MB. Wszystko zależy od odpowiedniego zaklęcia.

Miłej zabawy w przeszukiwaniu zasobów Internetu.Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:.

Komentarze 10

author Dawid www 03.03.2008 14:08:11

czasem są fajne perełki - np. baza forum, która po rozpakowaniu ma 200 mb - instalka phpbb i masz forum o super unikalnym site, całe strony firm, a ile maili można poczytać ;) oczywiście połowa z tych działań jest nielegalna, druga niemoralna

author Pavel www 03.03.2008 16:44:28

Vide g2p.org / g2p.pl ;)

author Mariusz www 08.03.2008 21:43:42

Fajnie przedstawione, zwłaszcza te przykłady :) Pomyślcie tylko, co można znaleźć na serwerach rządowych ;) Proponuję: site:ms.gov.pl filetype:xls liczba, a więcej na: http://sprawdzamy.net/zapytania-google-bez-tajemnic/ Pozdrawiam autora bloga!

author darksite www 04.04.2008 17:12:31

Dzięki :) - znalazłem fonta dzięki temu zaklęciu :)

author tremor www 18.06.2009 22:40:07

Popieram, można np: dostać się na stronkę gdzie trzeba mieć zaproszenie .. bez zaproszenia :) I to wszystko dzięki google ;-)

author mosh www 28.07.2009 18:40:31

bardzo ciiekawy art
aż ma się chęć zakodować w php wyszukiwarkę w oparciu o te i"komendy"

pozdro

author Promen www 06.05.2010 18:30:07

ha, sprytne... w sumie nawet nie znałem tego plecenia. Ja w sumie praktycznie nic nie sciągam z intenretu - jeżeli chodzi o jakieś filmy, mp3 itp., ale za to można to wykorzystać do poszukiwania wielu innych plików.

author adonis www 29.10.2010 19:49:06

Witam!

Jak dokładnie używać tej komendy? cały czas próbuje znaleźć coś i nic. Do filmów działa ale np jak chce znaleźć plik csv to już mam problem

author adonis www 29.10.2010 19:49:06

Witam!

Jak dokładnie używać tej komendy? cały czas próbuje znaleźć coś i nic. Do filmów działa ale np jak chce znaleźć plik csv to już mam problem

author Aneta www 09.04.2013 01:16:04

Sprytne;)

Pozdrawiam!

Dodaj komentarz