62 Porady SEO 5 minut czytania

Czy warto tworzyć zaplecze na darmowych serwisach?

Większość z Was pewnie zaraz zacznie pukać się w głowę lub uśmiechnie się na samą myśl o korzystaniu z darmowych serwisów do wykorzystania pod pozycjonowanie. Jednak gdy się dłużej zastanowić, to takie coś ma sens. Przedstawię tutaj swoje za i przeciw. Myślę, że jest szansa na ciekawą dyskusję w komentarzach.

Darmowe zaplecze? NIE (?)

Profesjonalny pozycjoner, gdy zostanie zapytany o to, ze warto stawiać zaplecze na darmowych serwisach to pewnie odpowie: amatorszczyzna lub to zabawa dla początkujących i osób, które nie mają dużego budżetu na pozycjonowanie. Po części ma rację, bo:

  • Osoba bez doświadczenia raczej nie będzie inwestować w domeny, serwisy by wypozycjonować swojego blogaska lub serwis.
  • Najczęstszą barierą przed zleceniem pozycjonowania profesjonalistom jest czasami (jak nie w większości wypadków) duża cena za pozycjonowanie.

Prawda niestety leży wg mnie pośrodku. Bez względu na to kto zajmuje się pozycjonowaniem - zawodowiec, hobbysta czy amator powinien rozważyć postawienie zaplecza na darmowych serwisach.

Zalety

  • Link to link, nieważne skąd. Ważne aby był dofollow. A darmowe serwisy dają nam całkowitą kontrolę nad "stroną" i w porównaniu do komentarzy (które zazwyczaj są nofollow), dają "kopa".
  • Koszty. Mamy stronę za darmo. Jedyne co będzie nas kosztować to czas na uzupełnienie strony tekstami (np. tematycznymi).
  • Możemy dowolnie linkować między nimi.
  • Możemy tworzyć dowolną liczbę stron w obrębie jednego serwisu.
  • Moc. Wszystkie serwisy dające możliwość stworzenia strony zazwyczaj są dobrze podlinkowane. Efektem tego czasami są wysokie pozycje serwisów w SERPach (czasem na konkurencyjne hasła) oraz wysoki PageRank. Możemy też dostać link ze strony głównej serwisu jak będzie ciekawy serwis, blog lub wpis. Tak jest np. na blox.pl - niektóre, ciekawe wpisy pojawiają się na głównej gazeta.pl
  • Można wymieniać się linkami z tematycznymi serwisami
  • Przy dobrych wiatrach można zbudować sobie dobrą grupę fanów (odbiorców).

Cudownie to wygląda, co nie? Nic tylko zabierać się za pozycjonowanie. Są też wady, niestety, coś za coś.

Wady

  • Katalogowanie jest ciężkie, jeżeli niemożliwe. Moderatorzy rzadko akceptują strony na darmowych serwisach. Wyjątkiem są te, które pobierają opłatę i automatycznie publikują wpis. Jest ich niestety mało.
  • Regulaminy. Serwis może być usunięty bez podania przyczyny, nie można umieszczać reklam, itp. Jest trochę ryzyka. Pamiętam akcję (w tamtym roku?) na blox.pl kiedy zostały usunięte wszystkie blogi pewnej agencji SEO, która wykorzystywała je do linkowania swoich klientów.
  • Jeżeli nasza strona będzie popularna i zechcemy przenieść się na swoje, to może być problem z eksportem danych.

Mam nadzieję, że wymieniłem wszystkie "za" i "przeciw" (jeżeli coś pominąłem, to pisz w komentarzach - uzupełnię listę). Pozostaje teraz odpowiedzieć na ostatnie pytanie.

To warto czy nie warto?

Moim zdaniem WARTO. Link to link. Zalet jest zdecydowanie więcej niż wad.

Jeżeli nie będziemy tworzyć serwisów, które będą łamały regulamin serwisów, to możemy spać spokojnie. Dobra jakość serwisów może zaowocować dobrymi efektami np. możemy zdobyć kilka pozycji w top10 na jakieś hasło. Owszem, jest ryzyko, że serwis oferujący np. darmowe blogi padnie. Jeżeli będziemy wybierać sprawdzone serwisy to nic man takiego nie grozi.

Dla chcącego nic trudnego.




Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Zobacz podobne wpisy

Komentarze 62

author Jakub Sawa www 20.09.2011 14:05:22

moim zdaniem warto tworzyć wartościowe zaplecze gdy podpinamy bloga na darmowej platformie pod własną domenę, w razie problemów zmiana dnsów i 'problem solved'
gdy tworzymy trochę ... gorsze zaplecze, najczęściej automatem - nadaje się jak najbardziej - wtedy obowiązuje zasada - za każdego usuniętego bloga zakładamy kolejne 10 ;)

author kamil www 20.09.2011 14:31:45

Pewnie ze warto tworzyć blogi. Nie polecam robienia tego za pomocą automatów. Co 2-3 dni opublikujmy jakiś artykuł (nie musi być super jakościowy) a za jakiś czas zrobi się wartościowe zaplecze. Warto wyczuć czas kiedy nas wpis będzie najdłużej na stronie głównej z wysokim pagerankiem. Możemy też ,,pomóc,, naszej publikacji aby znalazła się w dziale ,,najpopularniejsze,,.

author Paweł Rabinek www 20.09.2011 15:10:16

Pewnie, że warto mieć jakąś część zaplecza na darmowych serwisach. Najlepiej stosować te sprawdzone, gdzie wiadomo, że zaplecze nie zniknie razem z serwisem :) Przykładowo, stawianie blogów na wordpress.com itp daje efekty.

author oloo www 20.09.2011 15:37:12

Temat chodzi mi po głowie od dłuższego czasu. Można by sobie za darmo wyhodować armię blogów jako zaplecze. Napisałeś "Katalogowanie jest ciężkie, jeżeli niemożliwe. Moderatorzy rzadko akceptują strony na darmowych serwisach."
To może być poważny problem w tym żeby miały one jakąś "moc". Ale jak zaznaczyłeś "Link to link".
Niepokojące jest trochę to co napisałeś o blox.pl i tej agencji co im linki usunęli. Jeżeli tak jest to w zasadzie kupę pracy (kasy) można stracić...

author pozycjoner.net 20.09.2011 15:48:19

Link za Link - fajnie - tylko do takiego zdobywania linków trzeba czasu, a wiadomo z czasem zawsze jest problem .

Koszty - kosz odnowienia domeny regionalnej to 24pln - co do hostingu to zazwyczaj każdy pozycjoner dysponuje jakimś dedykiem /vpsem , u początkujących jest to zazwyczaj konto na nazwa.pl z podpiętymi 200 domenami. Jeśli zaplecze jest dobrze prowadzone, aktualizowane często , to w takiej konfiguracji zarobi na siebie (adsense, moze nawet prolink gdzieniegdzie )

No i najważniejsze - jeśli mam zaplecze gdzie piszę/zlecam pisanie wartościowych tekstów, to po 2 latach robi się z tego ładny serwis, no i nie widzę aby dopuścić możliwość taką ze jakiś admin usunie to bez podania przyczyny

author Konrad Semma www 20.09.2011 17:02:50

Najlepiej zachować umiar i odpowiednie proporcje. Na pewno WP i własna domena to dobre rozwiązanie, ale jak nie ma dobrej treści to i tak nic nie pomoże;) A link nawet dofollow ze słabego serwisu i tak niewiele nam da, także jakość ponad wszystko:)

author HaZe www 20.09.2011 17:35:09

Osobiście jeśli miałbym np zlecać teksty i za nie płacić albo nawet samemu próbować pisać dosyć konkretne teksty to wolałbym dorzucić parę złoty i mieć 100% pewność, że strona nagle nie zniknie. Co do średniej jakości tekstów to dlaczego by nie na darmowy blog/serwer. Chociaż pomysł z podpinaniem własnej domeny np na wordpress.com jest bardzo dobry :)

author Kamil Kondel www 20.09.2011 17:41:55

Z darmowych blogspot i wordpress.com - z doświadczenia swietne na zaplecza. Z polskiego blogx.pl

author Gwen www 20.09.2011 18:46:10

Zgadzam się z Shpyo. Link to link, zwłaszcza, że takich blogów możemy stworzyć bardzo wiele i prawie każdy z nich będzie miał różne IP.

author Maciek www 20.09.2011 21:11:57

Darmowe serwisy jak najbardziej tak, ale tylko takie które mają już ugruntowaną pozycję w internecie a nie jakieś serwisy krzaki, które znikają po kilku miesiącach.

author Hubert www 20.09.2011 22:50:14

Warto też wspomnieć o niedawnych banach jakie zafundował wujek kilku darmowym dostawcom stron co też warto uznać za wadę. Kolejną wada jest też przymusowe umieszczanie reklam na swoich stronach jak i linków.

author Krzysztof www 21.09.2011 22:39:45

Nie myślałem o tym, ale to całkiem dobry pomysł, myślę że jeśli na początek stworze na 10 serwisach po 2-3 blogi z kilkoma-kilkunastoma stronami a następnie podlinkuje je ze sobą nawzajem, i z moją stroną to pójdzie ona zdecydowanie w górę na słowa kluczowe jakich będę używał.
Dzięki za pomysł, mi się podoba.

author Karol 22.09.2011 00:00:45

Hmmm kiedyś podobnie myślałem, ale ostatnio zacząłem się bawić w domeny .tk (darmowe). Po pracy która trwała miesiąc wszystko poszło na łeb na szyję, nie dziękuję.

Akurat teraz jestem tak wkurzony, że sporo pieniędzy pójdzie na zbudowanie zaplecza - już teraz mam 500 domen, kolejny tysiąc idzie do obrobienia, nie mam zamiaru już nigdy tracić czasu na coś "darmowego". Nie ma nic za darmo, takie życie.

PODSUMOWUJĄC:
DARMOWE DOMENY .TK - DZIĘKUJĘ, NIE!!!

author gdaq 22.09.2011 07:56:08

Warto tylko nie na jakis syfnych serwisach z wcześniej wspomnianym blox, wordpress, blogger

author hevo www 22.09.2011 09:32:56

Wraz z nastaniem jesieni planuję budowę zaplecza i bezpłatne platformy biorę głównie pod uwagę :) Do tego kilka stron na subdomenach i domenach lokalnych i może uda się wywalczyć pozycje.

author Mateusz 22.09.2011 10:21:20

"Warto tylko nie na jakis syfnych serwisach z wcześniej wspomnianym blox, wordpress, blogger"

Możesz dać informacje, które są twoim zdaniem mniej syfiaste a również tak popularne i gdzie google je również tak samo toleruje jak wcześniej trzy wymienione ?

author Piotr Kosiński www 22.09.2011 11:12:00

Bardzo duża część darmowych blogów ma własny katalog i już mamy parę darmowych linków prowadzonych do naszej strony :)

author Paq www 23.09.2011 16:39:38

Praktykuję od jakiegoś czasu. Nowe zaplecze pod siebie stawiam na 000webhost.com, a kiedy zaczyna się zwracać robię 301 i swój host + domena. Czynność powtarzam do oporu. Wiadomo, że nie każdy przyjmie w katalogu stronę w subdomenie operatora, ale są jeszcze precle i masa innych sposobów na linkowanie tych stron.

author Krzysztof Trynkiewicz z SukcesStrony.pl www 26.09.2011 23:28:31

Niezly wpis, wiecej za i przeciw mi nie przychodzi na mysl :)
Tylko konkluzje mam inna: w zwiazku z ryzykiem wywalenia bloga za brak aktywnosci (to glownie doskwiera zapleczowym blogom), ja bym zaplecza na darmowych serwisach nie stawial.

Co do argumentu z komentarzy, ze inne IP duzo znaczy... Nie do konca - mam duzo stron na tym samym hostingu i nie widze problemow z linkowaniem. Google nie jest glupie i wie, ze wiekszosc stron jest w datacentrach o ograniczonej puli IP, zazwyczaj na wspoldzielonym hostingu (shared hosting), a ostatnio - w chmurze (np. Amazonu). Nawet jesli IP ma jeszcze znaczenie, to wg mnie marginalne i coraz slabsze.

Sens widze w pisaniu na darmowych platformach, jesli mamy backup i mozemy szybko przeniesc sie na inna platforme, jesli stara padnie. Ale do tego musi byc import i export wpisow, czego darmowe serwisy w wiekszosci nie oferuja (z wyjatkiem bodaj bloggera).

Z polskich wartosciowych serwisow zdecydowanie bym dorzucil Jogger.pl, chociaz tam gnioty nie przejda. Jak sie pisze wysoka jakosciowo tresc, to ma sie sporego kopa dzieki stronie glownej Joggera i Techblog.pl. Wiec do zaplecza srednie, ale na authority site drugiego rzedu super.

author CV 27.09.2011 14:10:25

Ja korzystam z różnych opcji, jak już wspomniano blox.pl czy wordpress.com to idealne systemy na zaplecze, nie ważne że darmowe że trochę mniej profesjonalne ale skuteczne.

author Koobe www 28.09.2011 23:37:55

Moim zdaniem warto, bo "link to link" :)
Ja w swoim SEO'ku przyjmuję ciekawe serwisy na darmówkach, jednak musza być na prawdę zadbane ;)

author sebau www 29.09.2011 10:26:15

Jasne, że warto. Na tygodniach postaram się zrobić testy bo ostatnie na rynku pl z darmowymi blogami chyba były już dosyć dawno robione.

Jak ktoś chce tworzyc takie blogi to zachęcam do zakupu mojego ZenBLOG-a - jest to grupa szablonów do tworzenia blogów i postowania na nich - takze co jakiś czas odpalić w celu dodania nowych postów i blog nie zniknie jeśli platforma nie padnie :)

author Rogal www 30.09.2011 00:53:23

A jak wygląda kwestia podpięcia statystyk Google do takiego bloga na blox.pl? Przyznam, że znalazłem kiedyś jakieś info gdzieś w komentarzach na gazeta.pl, no ale średnio mi one pomogły.

Odnośnie zaplecza na wordpress.com - jakoś coś kiepsko - nie chciało się długo zaindeksować. Robiliśmy ze znajomym jakiś teścik, gdzie zależało mi na szybkiej indeksacji - wordpress.com dał ciała totalnie. I pingowałem go, i podlinkowałem gdzieś w kacie znajomego. I kupa - do indeksu weszło to dopiero po 2 tygodniach. A blox się indeksuje jednego wieczoru ;)
Tylko czy ta różnica w adresach (w postaci domena.blox.pl/index.html oraz domena.blox.pl) odgrywa rzeczywiście taką ważną rolę? Jeżeli tak to czemu blox na to pozwala?
Oświećcie mnie :)

author Interaktywny www 30.09.2011 17:14:12

Jeśli komuś nie przyszkadza to, że nie ma pełnej kontorli nad swoim contentem - może sobie tworzyć małe zaplecza na darmowych.

author Stylek www 07.10.2011 14:15:31

Hmm, od zawsze wszędzie czytam, że darmówki to zło, a tu wychodzi na to, że nie jest tak źle i chyba warto spróbować.

author gostek 11.10.2011 21:53:19

A co sądzicie o blogu na onecie? Ktoś w komentach napisał wcześniej, że niektóre blogi mają od razu linki z katalogu podpiętego pod cały portal. Czy tak jest też w przypadku onetu? Znacie jakieś inne?

author warszawiak www 17.10.2011 15:52:21

Ja już się przekonałem że blog potrafi dać dobrego kopa, konkurencja zostaje w tyle.

author Inżynieria Środowiska 21.10.2011 17:20:25

"22.09.2011 07:56:08, gdaq napisał/-a:

Warto tylko nie na jakis syfnych serwisach z wcześniej wspomnianym blox, wordpress, blogger"

to są wg Ciebie syfne ?:)

author nico 03.11.2011 07:41:55

Jak dla mnie też warto, to ciekawa alternatywa.
Dodatkowo polecam SeoAddera do katalogowania takiego zaplecza, przynosi dobre efekty.

author Fisher www 22.11.2011 00:31:16

bardzo ciekawe

author Zdzisiek www 01.12.2011 20:49:41

Ja tak robię na strefa.pl i efekt jest zadawalający

author tetsuo www 28.12.2011 18:03:51

Ja stawiałem takie free-blogi i wg mnie daje to efekty. Wrzucam tam 1-10 tematycznych tekstów z linkami do właściwego serwisu i te blogi też linkuję z precli i z artelisa. Rezultaty naprawdę OK :-)

author Kaoso www 29.01.2012 23:54:14

Również używam do tworzenia zaplecza darmowych blogów i myślę że zawsze to jakieś linki. Inne IP chociażby. Jeśli solidnie zrobione to i moc spora.

author Marcin www 04.02.2012 19:19:44

Warto mieć zaplecza na darmowych serwisach, ale radzę wybieram te sprawdzone, np. wordpress czy blogspot.com

author Rachman www 10.02.2012 00:25:12

WP i blogspot wiadomo ale dobre są inne portale typowo pod blogi. Często na pierwszej stronie wyświetlają jakiś czas link do nowego bloga. Daje to na chwilę dobry link ale i ruch z głównej strony.

author Paffel 17.02.2012 20:06:10

bardzo przydatny artykul :)

author pozycjoner www 10.05.2012 13:15:36

Z głową wszystko warto. Jak odpowiednio zaprojektujesz zaplecze, będziesz odnosił same korzyści.
A według mnie płatne hostingi mogły by nie istnieć, ale ta wygoda :)

author Damtox www 03.10.2012 14:19:23

Gdyby nie istniały płatne hostingi, to na czym stawiałbyś strony? Czy jesteś w stanie utrzymać swój serwer w domu?

author womed www 25.11.2012 15:53:06

Stawiałby na bezpłatnych ;) Muszę zrobić sobie jakieś większe zaplecze i pewnie wykorzystam kilka adresów z tego postu. thx

author http://www.interreklama.pl 04.12.2012 23:12:50

Osobiście mam kilkanaście zaplecz opartych o darmowe rozwiązania i jestem bardzo zadowolony. Uważam, że dobrze prowadzone i aktualizowane systematycznie blogi nie będą kasowane.

author stargames 20.01.2013 23:42:33

Ja myślę że warto, szczególnie gdy chce się stworzyć blog o stargames, firmie która oferuje gry na kase

author Witryna 30.04.2013 16:08:51

Według mnie nie warto, za duże ryzyko. Szkoda czasu....

author Mateusz www 05.06.2013 22:38:49

Warto czy niewarto... Wszystko ma plus i minus. A co mam powiedzieć, jak płatne katalogi tracą pr albo znikają z dnia na dzień? Wg mnie sprawdzone platformy istniejące od lat+wartościowe wpisy (żywy język blogowania) mogą dać rewelacyjne rezultaty. Jedyny problem w tym, że najlepsze platformy blogowe należące np. do GW z pr 5-6 wywalają blogi nie na temat.

author Daniel www 21.06.2013 14:05:08

Tworzenie zaplecza na darmowych platformach jak najbardziej ma sens, jeśli faktycznie naszym celem będzie jakość. W przypadku np. tak popularnych ostatnio profili z wysokim TR - warto zamiast rejestrowania setek kont, skupić się na kilkudziesięciu i w miarę systematycznie coś w nich publikować. Handlowane listy w przeciągu paru miesięcy będą kompletnie bezużyteczne - banowanie kont i usuwanie możliwości dodawania linków w profilach.

author Freelancer praca 22.08.2013 08:50:18

Moim zdaniem nie warto tworzyć zaplecza na darmowych stronach. Po aktualizacji algorytmu Google do wersji 4.0. Strony, które są "gorsze" i linkują do naszej strony dają efekty negatywne. Radzę zastanowić się nad sensem dodawania tysięcy linków (nawet długofalowo).

author Kamil www 27.08.2013 11:53:06

Według mnie korzystanie z darmowych serwisów jest jak najbardziej ok. Jeśli kilka takich blogów/stron, jest prowadzonych skrupulatnie i kilka razy w miesiącu publikujemy post, wartość takiego bloga z pewnością będzie wysoka.

Myślę, że tutaj raczej kwestia tkwi w tym, aby nie tworzyć bloga o wszystkim, a skupić się na jednym sektorze tematycznym. Poza tym w niektórych serwisach blogowych istnieje pewna społeczność i publikując wartościowe treści, możemy pozyskać podlinkowanie do bloga zapleczowego od innych blogerów, co tylko zwiększa wartość naszego zaplecza.

author Piotrek www 29.08.2013 13:19:34

Tak jak było napisane powyżej "link to link" nie ważne skąd. Ważne są efekty ;) Jak najbardziej jestem za tworzeniem zaplecza na darmowych serwisach.

author anon 25.05.2014 01:20:50

A czy jest możliwe zdobycie 5 fraz na 400 wyszukiwań w google dzięki samym linkom z tematycznego zaplecza zrobionego na bloggerze które jest również podlinkowane dzięki innym stworzonym blogom np. na Onet.pl blog.pl itp . Dodam że na te frazy są w pierwszych pozycjach portale które mają po 200k+ linków ale zapewne na te frazy ktoś dał z 5linków. Czy dzięki zapleczu dało by rade ich przebić czy to nie możliwe? A drugie pytanie ile potrzeba linków z zapleczy żeby zdobywać takie małe frazy 10,100,1000 ? Czy ktoś zrobił już taki eksperyment?. Dopiero zaczynam zabawę z pozycjonowaniem ale odnośnie wypowiedzi to uważam że opłaca się robić zaplecze na darmowych platformach blogowych, bo wole mieć link z mojego zaplecza gdzie wszystko jest ładnie pięknie zrobione a strony są w 100% tematyczne i link zdobywam od razu niż czekać jak ktoś łaskawie po 2 tygodniach wejdzie na swój katalog pr1-2 i doda ten mój link.

author Maciej www 17.08.2014 12:24:09

Ciekawy artykuł, tylo minęły 3 lata od jego powstania, jak się ma ta sprawa w 2014 roku? Warto jeszcze stawiać zaplecze na darmowyh serwisach?

author myclothes www 23.08.2015 23:10:54

Witajcie, 2015 rok nastał i komentarzy brak. Będę zaglądać:)

author Marek 31.08.2015 00:11:09

Osobiście mam kilkanaście zaplecz opartych o darmowe rozwiązania i jestem bardzo zadowolony

author Trader 31.08.2015 00:12:17

Moim zdaniem nie warto tworzyć zaplecza na darmowych stronach. Po aktualizacji algorytmu Google do wersji 4.0. Strony, które są "gorsze" i linkują do naszej strony dają efekty negatywne.

author Damian www 23.10.2015 10:52:10

Mam zaplecze i na darmowych wordpressach, blogger i blog.pl oraz blox jednocześnie posiadamy zaplecze stworzone na płatnych serwisach. mamy strony klientów, którym wystarczyło kilka linków z subdomen wordpress.com by weszli w topy, pod innych zrobiliśmy dedykowane zaplecze z wielu stron i wydaliśmy na nich tysiące złotych, żeby weszli w topy. Słowem nie ma reguły. Jeżeli chodzi o darmowe zaplecze z wordpress.com czy blogspot.pl to te dają moim zdaniem najlepsze efekty gdy idzie o darmowe serwisy.

author Tomasz www 20.04.2017 07:55:08

Mamy 2017 rok i takie zaplecze nadal ma się dobrze. Patrząc na liczbę ofert wykonania takiego zaplecza na PIO, to nawet bardzo dobrze. Choć widać, że właściciele platform blogowych starają się z tym walczyć (blox, interia).

author strategiczni www 18.05.2017 00:46:38

Ciekawie spogląda się na stare artykuły, w których mowa o rzeczach, które nadal działają. Co roku wiele "ekspertów" na nowo próbuje wymyślić koło, kiedy tak naprawdę istnieje wiele sprawdzonych działań z "przeszłości". Ale jak to się ładnie mówi, a fool with a tool, is still a fool.

author Paweł www 23.08.2017 12:56:36

Dzięki, fajny artykuł.

Chciałem działać z tymi darmowymi serwisami, ale jak napisałeś, że jednej agencji SEO wszystko usunęli to już wolę dopłacić te 40 zł netto do domeny + hosting współdzielony i mieć nad wszystkim kontrolę.

author Moniczka www 29.12.2017 18:22:13

No ja korzystałam z blox.pl ale tam mi usuneli kilka blogów a teksty były napisane ładnie i czysto merytorycznie więc osobiście nie polecam bo szkoda waszej pracy. Blogge jak najbardziej :) Peace!

author radek 30.03.2022 17:30:00

Każdy robi to co chce :D

author radek www 30.03.2022 17:31:12

Każdy robi to co chce :D

author Kamil www 01.04.2022 08:32:24

Warto tworzyć takie blogi i zamieszczać wpisy. Jeżeli dotyczy to bloga zapleczowego, to można pisać śmiało na tematy podobne, ale które nie zamieszczamy na blogu/stronie właściwej. Po drugie takie wpisy mogą być znacznie krótsze, a czasami (chociaż nie jest to polecane) i gorsze merytorycznie.

author SITAB www 22.08.2023 13:58:04

Warto tworzyć strony zapleczowe i zamieszczać wpisy. Od tego czy jest to darmowe czy płatne zaplecze zależy od nas jaki efekt planujemy uzyskać.

author Mateusz www 14.09.2023 15:52:29

Tworzyć zaplecza na darmowych serwisach typu wordpress.com to bieda straszna, wiadomo. Natomiast linkowanie samo z już gotowych jak najbardziej.

Dodaj komentarz