8 Google 2 minuty czytania

Pingwin na pewno będzie w tym roku. Święta i Sylwester może być ciekawy.

Wszystkie znaki na niebie w Internecie wskazują na to, że aktualizacja Pingwina będzie miała jeszcze w tym roku.

Po prawie rocznej przerwie od ostatniej aktualizacji Pingwina, jeden z pracowników Google potwierdził, że aktualizacja Pingwina będzie jeszcze w tym roku.

Pozycjoner z UK - Andrew Isidoro - zapytał Garrego Illyesa o to, że Pingwin wyjdzie jeszcze w tym roku. Odpowiedź chyba zaskoczyła wszystkich. Odpowiedział, po prostu: tak :).

Tak więc, końcówka roku dla niektórych może nie być udana.

Przypomnę tylko, że Pingwin odnosi się do złej jakości linków. Ta wyczekiwana aktualizacja ma być inteligentniesza i działać w czasie rzeczywistym. Osobiście uważam, że będzie szybciej reagować na zmiany w profilu linków. Jak to będzie wyglądało, to czas pokaże.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Zobacz podobne wpisy na temat „google pingwin

Komentarze 8

author Zbigniew www 30.10.2015 15:35:57

Ja się spodziewam updatu w okolicach Bożego Narodzenia, coby pozycjonerom krwi napsuć w tym pięknym okresie ;-)

author Antonis www 02.11.2015 12:56:44

Też podejrzewam, że aktualizacja wejdzie z końcem grudnia. Miejmy nadzieję, że nie narobi dużego zamieszania.

author Marcin www 03.11.2015 17:03:46

Pingwiny lubią zimę :D No i okres Świąt skłania do refleksji, więc czas idealny :D

author Bronek 06.11.2015 22:28:22

Też mi się wydaje, że jak ma coś walnąć w SERPy, to będzie to końcówka roku. Ostatnie zdanie zawsze należy do Google, co nie? :)

author Werkah www 09.11.2015 12:26:51

To już potwierdzone, że Pingwin uderzy na zakończenie 2015 roku. Zresztą zaczynałam się tego spodziewać. Taka niespodzianka na Święta Bożego Narodzenia od Google. Oby nie namieszał. Choć nie obawiam się Pingwina tak bardzo jak kiedyś.

author Korben Dallas 02.12.2015 15:28:28

U mnie na kilku stronach znaczne skoki do góry ostatni kilka dni i to takich, które były bardzo słabo linkowane. Kilkanaście linków, i brak nowych od jakichś pół roku. Nagle skok w górę z pozycji 50, do pierwszej 20. To już działa ta nowa aktualizacja? Jak u Was pozycje?

author Deres 08.12.2015 16:21:47

Skoro wszyscy oczekują, że Pingwin przybędzie na święta, to znaczy, że go nie będzie. Zresztą to czas renifera :) Co będzie to będzie, póki co nie widzę jakiś ruchów.

author Michał www 09.12.2015 08:34:55

shpyo,
dobrze wiemy, że to, co mówią przedstawiciele Google, a zwłaszcza Search Quality/Webmaster Trends w sprawie kolejnych aktualizacji Panda/Pingwin trzeba dzielić na pół albo nawet na trzy ;-) Miał być Pingwin do końca roku, a tymczasem na Search Engine Land po kilku dniach od tweeta można przeczytać wypowiedź odwrotną:
"With the holidays upon us, it looks like the penguins won’t march until next year."

W kwestii tego, że kolejne update'y mają być rzekomo real-time, można sobie odpuścić rewelacje tego typu. Na pewno ostatnio zauważalny był Phantom III, który uderzył podobnie jak Panda w strony niskiej jakości lub ze zduplikowanym kontentem. Oczywiście Google nie potwierdza, nie zaprzecza ;-)

Podsumowując trzeba robić swoje i monitorować swoje witryny na bieżąco. Zresztą każdy wie w czym rzeźbi, co przeskrobał i gdzie ewentualnie przesadził ;-)

Pozdrawiam

Dodaj komentarz