2 Google 3 minuty czytania

Google poinformowało o planowanej dacie Pingwina

Wczoraj, na Twitterze, miała miejsce ciekawa dyskusja. Padło pytanie o to kiedy wreszcie Google wypuści Pingwina. Wielu pozycjonerów chyba zaczyna irytować fakt, że ta aktualizacja jest odkładana w czasie. I nie ma się czemu dziwić, bo od tego momentu na wszystkie zmiany w profilu linków ma reagować na żywo.

Co zatem wiemy o dacie premiery Pingwina?

Gary Illyes, odpowiedział na wspomniane pytanie tak:

Znaczy to tylko tyle, że Pingwin ma być wypuszczony w przeciągu kilku, najbliższych tygodni. Google chce zrobić to jeszcze w tym kwartale. I jest to jedyna rzecz jaką może podać, bo tak naprawdę nic więcej nie może zdradzić.

Oczywiście po tej odpowiedzi trochę zawrzało i pojawiły się kolejne pytania, na które Gary nie chciał za bardzo odpowiadać. Wszyscy pytali o konrekty, ale nic ciekawego nie dostali.

Osobiście uważam, że tutaj Google może nas - pozycjonerów i webmasterów - trochę oszukać. Po pierwsze, Google nie chce już oficjalnie informować nas o kluczowych aktualizacjach - dlatego tak kręci w przypadku Pingwina, a dwa - w ostatnim czasie miała miejsce inna aktualizacja, która może być przygotowywaniem gruntu pod tego zwierzaka jak nie jego pierwszą fazą.

Jak by na to nie patrzeć, jeszcze trochę czasu na poprawienie jakości swoich stron :). Potem może być już za późno.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Zobacz podobne wpisy na temat „google pingwin

Komentarze 2

author okazwłoka www 20.01.2016 13:09:10

Gary powiedział, że chcą zrobić to w tym kwartale, ale nie mają ustalonych poważniejszych ram czasowych.
Czyli jak się uda, to będzie w tym kwartale.

author Sebastian 23.01.2016 00:14:59

Ciekawe za co ten Pingwin uwali stronki, ktoś pisał że za "nienaturalne" przkierowania, ale przecież większośc komercyjnych fraz opiera sie na ukrytych przkierowaniach wiec mało prawdopodobne żeby za to uwalili.

Dodaj komentarz