3 E-commerce 8 minut czytania

Fondy – nowoczesny system płatności dla sklepów internetowych

W dzisiejszych czasach każdy, kto chce sprzedawać przez internet, musi oferować bezpieczne płatności bezgotówkowe. Zaufanie klienta to podstawa w tym biznesie, dlatego warto rzucić okiem na Fondy – nowoczesny system płatności.

Fondy jest platformą płatności, której najważniejszą funkcją jest zapewnienie internetowej autoryzacji. Mówiąc w skrócie, jest to system płatności, który pozwala dokonywać transakcji w internecie w bezpieczny i pozbawiony ryzyka sposób. Do najważniejszych funkcji Fondy należy: możliwość płatności jednorazowych, regularnych, płatności przy użyciu jednego kliknięcia, spersonalizowania strony płatności czy zautomatyzowania zwrotów. Warto tutaj zwrócić uwagę, że niektóre jej funkcje służą głównie klientom, inne zaś zostały stworzone specjalnie dla sprzedawców. To, czym Fondy wyróżnia się na plus, to bez wątpienia zautomatyzowane zwroty. Są to natychmiastowe zwroty za zakupy, które wpływają na konto klienta.

W przypadku innych platform lub przelewu bankowego, trzeba odczekać kilka godzin lub dni – z Fondy pieniądze są na koncie od razu. Jako sprzedawca z pewnością zwracasz uwagę na detale. Wszyscy dobrze wiemy, że klienci kupują oczami, co oznacza, że handlarz powinien dbać o aspekt wizualny swojej strony. Z Fondy możesz zadbać nawet o stronę płatności. Konkurencja przenosi klienta do strony banku lub pośrednika. Fondy, nie dość że tego nie robi, to jeszcze pozwala ci spersonalizować stronę płatności.

Ciekawie przedstawiony wykres płatności"

Zakupy z komórki

Według badania Deloitte z 2017 roku, Polacy w sieci spędzają około sześć godzin w ciągu dnia. Nadal korzystamy głównie z komputerów i laptopów (4,4 godziny), jednak urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety również pochłaniają coraz więcej naszego czasu (1,3 godziny). Oznacza to, że każdy handlarz powinien zwrócić baczną uwagę na to, jak ten trend będzie się zmieniał. Im więcej czasu spędzamy w sieci na urządzeniach mobilnych, tym większa szansa, że przy ich pomocy będziemy dokonywać płatności. Dlatego nie tylko musisz dobrze przygotować swoją stronę pod urządzenia przenośne, ale zapewnić również wygodną formę płatności. Fondy pozwala na płatność poprzez guzik lub link oraz we wszystkich systemach operacyjnych dostępnych na telefonie (iOS, Android). Co więcej, guzik, podobnie jak stronę płatności, możesz również spersonalizować.

Przyjazna wersja mobilna

Korzystaj w Polsce ze światowej marki

Fondy to marka międzynarodowa, z czym wiążą się wymierne korzyści. Najważniejszy to obsługa wielu systemów płatności. Za pomocą Fondy możesz płacić kartami Visa, Visa Electron, Mastercard and Maestro z każdego kraju na świecie. Jednak to nie wszystkie możliwości Fondy. Qiwi, Yandex, Privat24, płatność gotówką, PayPal, SEPA, Swift, bankowość elektroniczna z Ukraińskimi, Rosyjskimi i Europejskimi bankami, częściowe płatności, kredytowe płatności oraz Direct Debit – to wszystko jest w twoim zasięgu. Jeżeli jesteś otwarty na handel ze światem, Fondy to idealne rozwiązanie dla ciebie.

Fondy – przyjazne dla CMS

W Polsce jednym z bardziej popularnych modułów CMS jest WordPress. Jeżeli właśnie na nim zbudowałeś swój sklep, Fondy jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Jeżeli nie, sprawdź listę 28 modułów CMS, do których możesz dodać wtyczkę Fondy. Podłączenie wtyczki i akceptowanie płatności zajmuje tylko 5 minut.

Rozbudowana obsługa modułów do CMS

Dodatkowe funkcje

Warto dodatkowo omówić krótko jeszcze dwie dodatkowe funkcje. Jest to fakturowanie on-line oraz kalendarz płatności.

Z fakturami niekiedy bywają problemy. Fondy ma na celu ich zminimalizowanie przy użyciu prostego formularza oraz wzięciu na siebie odpowiedzialności za płatność. To nie ty się tym zajmujesz, ale Fondy. Na ich stronie internetowej możemy przeczytać, że „my wykonujemy płatność, powiadamiamy płatnika o statusie, wysyłamy pokwitowanie, a w przypadku odrzucenia płatności, robimy szybki zwrot na konto sprzedawcy”. To sporo ułatwia i pozwala ci zająć się interesem, nie fakturami.

Unikalny system Fakturowania

Kalendarz płatności to rozwiązanie, które z pewnością docenią dostawcy usług abonamentowych, np. szkoły językowe. W natłoku różnych spraw, czasem twoim klientom może zdarzyć się zwłoka w uregulowaniu płatności. Kalendarz Fondy pozwala unikać tego ryzyka. Wystarczy, że twój klient wybierze opcję „płatność cykliczna” i każdego miesiąca z jego konta będzie pobierana wskazana suma.

System kalendarza

Podsumowując

Wydaje się, że system płatności Fondy za sprawą swoich unikalnych rozwiązań, ma szanse na pozyskanie i zdobycie sporej części użytkowników. Dużym atutem jest fakt, że system nie przenosi użytkowników do strony płatności zewnętrznej tylko wszystko jest po stronie systemu, który można łatwo personalizować.

Wypróbuj toRaz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Jakub Wasielewski

Jakub Wasielewski — autor wpisu

Pasjonat pozycjonowania i content marketingu. W roku 2012 założył markę The-­First.pl, a rok później zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Pozycjonowania Stron. Autor wielu artykułów bloga Seoninja.pl

Komentarze 3

author shpyo www 26.06.2018 06:40:50

Muszą popracować nad komunikatami błędów. Gdy wpisałem błędny numer karty na ich testowym komponencie, to dostałem błąd „Właściwa karta kredytowa”. Może to mocno wprowadzać w błąd użytkowników - przez co system traci na wiarygodności.
Dowód -> https://imgur.com/a/kdWbVMk

author gosia www 27.06.2018 11:22:18

Podoba mi się ten system. Bardzo dużo oferuje

author Wojtek www 03.07.2018 12:14:40

Bogaty ten system, może warto się do niego przekonać ?

Dodaj komentarz