11 Google 3 minuty czytania

Nowy, całkiem wypasiony snippet w Google - wyszukiwarka

W ostatnim czasie Google wprowadził kilka nowych snippetów w wyszukiwarce. Głównie rozszerzeją one wyniki i podają ważne informacji nt. wyszukiwanego produktu.

Kilka dni temu natrafiłem na całkiem nowy snippet. Co więcej - jest on interaktywny. Spójrzcie na poniższy obrazek.

W Google wpisałem "Wunderlist". Pod pierwszym wynikiem, nad linkami rozszerzonymi pojawiła się wyszukiwarka - INTERAKTYWNA. Takie Google w Google. gdy wpisze się coś w tą wyszukiwarkę, to Google podpowiada frazy.

Powiem Wam, że nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale wygląda całkiem fajnie. Podobne wyniki znalazłem jeszcze wpisując frazy związane z różnymi forami np. forum epapierosy.

Zastanawiam się jaki to będzie miało wpływ na wyszukiwanie i czy ten snippet będzie używany przez użytkowników. Z jednej strony można od razu przeszukać całe forum, z drugiej - Google zatrzymuje użytkownika u siebie.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Zobacz podobne wpisy

Komentarze 11

author Łukasz www 23.09.2014 17:51:58

Jak dla mnie to jest mało innowacyjne. To samo można osiągnąć wpisując bezpośrednio "fraza site:domena.pl".

author Michał 23.09.2014 20:22:28

jeśli odpowiednio opisze się wyszukiwarkę na stronie (mikrodane) to wówczas ten snippet może kierować na wyniki wyszukiwania na tej stronie. Jeśli nie będzie integracji - odsyła użytkownika do wyników z "site:domena.pl fraza". Jak dla mnie to kolejny krok żeby zatrzymać użytkownika w serpach choć na chwilę dłużej. Czyli jak nie wzrośnie klikalność adwordsów to wycofają to, lol :P

author Kamil www 24.09.2014 08:36:27

Niby poprawia to użyteczność dla zwykłych użytkowników wyszukiwarki Google (nie każdy zna i korzysta z słowo kluczowe site:domena.pl) ale tak naprawdę cel był jeden. Testy trwają i jeśli przełożą się na kasę z adwords to tak zostanie.

author Adam 24.09.2014 09:27:55

Była o tym wzmianka w Google Webmaster: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2014/09/improved-sitelinks-search-box.html

A to komunikat z Narzedzi Webmastera:
Google systems have detected that your site may be eligible for the new sitelinks search box. With it, you can make it easier for your visitors to reach specific content on your site directly from Google Search. We want to help you set up your site to take advantage of the new search box.

author Foxen www 24.09.2014 10:12:41

Beznadziejny Snippet. Kto z tego będzie korzystał... Oni poważnie chcą uszczuplić ilość stron na pierwszej stronie wyszukiwarki...

author Filip www 24.09.2014 14:40:32

Dziwne jest to, że na portalach typu ONET, WP, Interia powyższy sposób wyszukiwania słów kluczowych, na stronie, nie działa.

author Magda www 25.09.2014 09:10:04

Dla mnie nie ma w tym nic dobrego, taka wyszukiwarka może tylko zmniejszyć liczbę odsłon na odwiedzinę w serwisie, a przy dużych portalach to już duży problem.

author Googlestat 25.09.2014 09:58:56

@Łukasz powiedz ile osób zna możliwość site. Czy Twoi rodzice, znajomi korzystają z tego? Wprowadzona zmiana jest kolejnym ciosem dla właścicieli stron www.

author Larry www 01.10.2014 11:37:54

@Magda Google właśnie o to chodzi, aby użytkownik mógł w indeksie znaleźć możliwie wszystko czego potrzebuje bez przechodzenia na stronę docelową. Dla właścicieli stron to może być problem, jednak nie dla samej wyszukiwarki.

Mi pomysł szczerze mówiąc się nawet podoba. Jeżeli to tylko ma wyjść z korzyścią dla użytkownika. Czas pokaże.

author Damian www 08.10.2014 16:20:03

Jeszcze nie miałem się okazji na to natknąć, ale wygląda średnio :P

author Tomasz www 17.10.2014 09:28:59

Zastanawiam się czy nie trzeba na początek zainstalować wyszukiwarki Google u siebie na stronie aby móc z tego korzystać.

Dodaj komentarz