Yahoo zamyka SiteExplorera, to wiele osób pytało o to jaka jest alternatywa. Pech chciał, że w tym samym momencie Market Samurai wyłączył opcję podejrzenia linków danej strony. Wiele osób się załamało (w tym ja), że nie będzie narzędzia do analizy konkurencji." />
8 Narzędzia SEO 3 minuty czytania

Market Samurai już sprawdza backlinki i PR!

Przespałem tego newsa na blogu. Gdy pisałem informację o tym, że Yahoo zamyka SiteExplorera, to wiele osób pytało o to jaka jest alternatywa. Pech chciał, że w tym samym momencie Market Samurai wyłączył opcję podejrzenia linków danej strony. Wiele osób się załamało (w tym ja), że nie będzie narzędzia do analizy konkurencji.

Wszystko się zmieniło tuż przed świętami :). Ekipie Market Samurai udało się, na święta przywrócić możliwość analizowania linków konkurencji oraz PR dla każdego z nich. Jak napisali w mailu rozsyłanym do wszystkich użytkowników "developerzy pracowali ciężkej niż pomocnicy Świętego Mikołaja" :).

To tylko część dobrych wiadomości. Są jeszcze dwie inne:

  • Sprawdzanie (analiza) linków jest 10 (dzisięć) razy szybsza niż wcześniej! Jest to absolutna prawda! Trwa to kilka sekund.
  • Wszystko jest to za sprawą MajesticSEO.

Wadą korzystania z MajesticSEO jest fakt, że ilość linków i ich aktualność nie jest taka sama jak było to w przypadku danych z Yahoo!

Podsumowując - jeżeli ktoś z Was spisał ten program na straty, to raczej niepotrzebnie.

Na moim blogu pojawiły się dwa opisy do Market Samurai:

Jeżeli zdecydujesz się na zakup programu w przeciągu 5 dni od pobrania wersji demo, to zapłacisz promocyjną cenę $99 (zamiast $149).
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Zobacz podobne wpisy

Komentarze 8

author M biznes www 30.12.2011 17:15:04

Wreszcie, długo trzeba było czekać...

author Krzysztof Trynkiewicz z WydajnyKomputer.pl www 30.12.2011 20:51:13

"Wadą korzystania z MajesticSEO jest fakt, że ilość linków i ich aktualność nie jest taka sama jak było to w przypadku danych z Yahoo!"

Hmm wg mnie to zaleta :) Yahoo mi sie wydawalo, ze raz zeskanowalo net i to tyle :P Majestic przynajmniej rozwija swoja baze :)

author Fes 01.01.2012 10:28:28

A jak to jest z MajesticSEO, czy trzeba mieć wykupiony abonament by badać backlinki?

author shpyo www 01.01.2012 10:47:58

@Fes - aby badać linki w majesticseo musisz mieć tam konto. Jeżeli założysz darmowe, to będziesz mógł podejrzeć maksymalnie 5 linków. Przy płatnych kontach masz większe limity.

author Michał 01.01.2012 13:04:27

Bezsens, $149 za program + abonament w majesticu? Powinni zdecydowanie obnizyc cene produktu lub isc w jakis sposob na wspolprace z majestic, ze uzytkownicy marketa moga sprawdzac za darmo za jego posrednictwem, proste.

author shpyo www 01.01.2012 13:08:03

@Michał - nie musisz mieć abonamentu w majestic seo!

author O jezu www 10.01.2012 00:09:14

Reklama, rzecz warta grzechu?

author Market Samurai 14.01.2012 00:02:12

Przyznam, że sam nie wierzyłem że uda im się dogadać z majestic seo bo w końccu teraz to oni wraz z open site explorerem i ahrefsem trzymają wszystkie karty w ręku. Ciekawy jestem ile płacą majesticowi za tą usługę i czy przypadkiem cena MS nie wzrośnie....

Dodaj komentarz