e-weblinka, wystarczy dać znacznie mniej punktów (nawet na cięższe frazy), aby osiągnąć dobre rezultaty." />
10 Systemy wymiany linków 7 minut czytania

SEO.NET.PL – test

Ten system wymiany linków przez większość jest uważany za jeden z najlepszych. Na pytanie dlaczego, większość odpowiadała zgodnie, że to zasługa dobrych stron jakie są w systemie. Oraz w stosunku do e-weblinka, wystarczy dać znacznie mniej punktów (nawet na cięższe frazy), aby osiągnąć dobre rezultaty.

Przygodę z seo.net rozpocząłem po konferencji w Radomiu, gdzie każdy uczestnik dostawał na testy 50 tysięcy punktów.

Interfejs

Tutaj w porównaniu z e-weblikiem sytuacja wygląda znacznie lepiej. Bez problemu znalazłem dział z pomocą i wiedziałem co dalej robić. Choć trzeba przyznać, że zdarzają się kwiatki:

Jak długo jest wyświetlany link do mojej strony na innej stronie?
Linki są rozlosowywane na inne serwisy i w ramach jednego serwisu linki pojawiają się rotacyjnie przez 24 godziny. (??? Popraw mnie jak źle napisałem godziny)

Ale dobra, każdemu może się zdarzyć ;).

Jedyna rzecz do jakiej mogę się przyczepić to brak tak zwanych tooltipów, czyli chmurek (komunikatów) z szybkim wyjaśnieniem co do czego i co zrobić aby osiągnąć dany efekt. Z doświadczenia wiem, że mało kto czyta działy z pomocą i najpierw robi wszystko metodą prób i błędów.

Program partnerski

Kolejna przydatna rzecz, dzięki której system zdobywać będzie nowych użytkowników. Można zawsze zdobyć trochę więcej punktów dla siebie za polecenie nowej osoby. Co prawda jest to 10% punktów z dodanych stron, ale jak trafi się nam taka osoba co ma duuuużo stron to trochę tego będzie.

WWW

W e-weblinku - jak dla mnie - największym strzałem w kolano jest brak możliwości dodawania stron bez www na początku. Administratorzy, tłumaczą to tym, że ma to zapobiec różnym oszustwom. Jak dla mnie to www przy domenie to nic innego jak subdomena, a nie najważniejsza część adresu strony. Wszystkie moje serwisy linkuję/reklamuję bez www. I tutaj seo.net ma u mnie dużego plusa. Mogę dodawać strony z www jak i bez. Z tego powodu punkty mam u nich.

Podział punktów (zestawy)

Jedna z lepszych funkcjonalności. Szczególnie gdy ma się kilka stron (lub klientów). Jeżeli mam na przykład 200 000 punktów to mogę je ładnie podzielić na każdą stronę. Dla jednej dam 5000, dla drugiej 10 000 i tak dalej. Jest to lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie niż rozdzielanie całej puli punktów dla wszystkich linków znajdujących się z jednym kotle. Tym bardziej, jeżeli zna się dobrze działanie systemów i sposób przyznawania linków.

W weblinku natomiast taka opcja jest dostępna po wykupieniu płatnego abonamentu.

Raporty

Tutaj seo.net poległ jak dla mnie. Monitoring pozycji nie jest tutaj na najwyższym poziomie. Co prawda pozycje są sprawdzane mniej więcej co tydzień, to jakoś raportów zbiorczych woła o pomstę do nieba. Nie mam możliwości cofnąć się wstecz z historią wyników, ponadto to co przychodzi na maila... pozostawię bez komentarza. Fajną rzeczą jest ranking fraz, które zaliczyły największy i najmniejszy skok.

E-weblink ma to dobrze rozwiązane (trzeba mieć konto PRO). Sprawdzanie pozycji jest codziennie, są wykresy (co co lubię ja i klienci) i jest eksport historii wyników do PDF.

Admini...

... to fajne chłopaki (i nie szukajcie w tym stwierdzenia drugie dna ;). Miałem okazję ich poznać podczas wspomnianej na samym początku konferencji o programach partnerskich. Podczas tak zwanego „after party”, było dużo pytań o ten system i sposób w jaki najlepiej linkować. A wiadomo, jak człowiek za bardzo się „rozluźni”, to różne fajne rzeczy mówi. Rozmawiałem, usłyszałem i wiem teraz dużo. Jak na razie to co, powiedzieli sprawdza się dobrze.

Skuteczność

Może podam przykładową ilość punktów oraz frazy jakie udało mnie się wypozyjonować tym system.

800 punktów na frazę - "agencja interaktywna". Przed linkowaniem, strona była w granicach 50-60 miejsca. Posiadała dużo linków do siebie (głównie ze stron klientów, ale mało było właśnie z tym anchorem). W niecały miesiąc strona była już na 16 miejscu. Jak dla mnie to bardzo dobry efekt, ale pewnie przypadek.

8000 punktów dla hasła – lampy. Trochę konkurencji jest na tą frazę, tym bardziej ciężko jest jak strona nie jest podlinkowana. Po okresie mniej więcej 4 tygodni strona była blisko top10.

Po 2500 punktów na frazy "glazura" i "terakota". Sytuacja jak wyżej, strona wegetowała sobie przez jakiś czas w sieci i nie miała linków. Efekt: top10, a czasami nawet skoki do top3.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Komentarze 10

author mr_zola www 18.06.2008 13:07:29

Korzystam
zadowolony jestem z efektów, lecz support mają beznadziejny. na forum co jakiś czas zaglądam a tak posty w stylu "Admin nie odpowiada już ponad miesiąc", "tyko kasę ciągną a pomocy nie dają"
Sam napisałem do nich za pomocą formularza kontaktowego ze strony dwa razy i za drugim razem kapnąłem się że otrzymałem wiadomość zwrotną którą gmail zakwalifikował jako SPAM.
A wiadomość była taka:
":
This address no longer accepts mail."
Więc chyba support mają do bani.
I PageRank nie aktualizują już 2 miesiące prawie.

author Zecke www 19.06.2008 11:38:05

Ja też wolę seo.net od e-weblinka. Moim zdaniem dużo skuteczniejszy i szybszy w działaniu niż e-weblink. Fajny art, pozdrawiam :)

author wiktor www 25.06.2008 15:38:40

Niedawno ruszyl rotacyjny system wymiany linkow autorstwa linkme.pl. Az mnie ciekawi jakiego on ma kopa. Moze pokusilbys sie tez o jakas recenzje?

author ak www 04.07.2008 11:04:43

chyba jakaś małe nieporozumienie ;)
mocy tych systemów nie ma nawet co porównywać (na plus dla e-weblinka) jeżeli chodzi o wsparcie to nie wiem czy seonet wie co to znaczy administrator
z jednym się z wami zgodzę seonet jest doskonały dla pokemonów, którzy chcą pozycjonować frazy niszowe typu 'glazura i terakota'
pozdrawiam

author arek www 10.11.2008 18:08:28

Ja zaczynałem od e-weba, tera korzystam wyłącznie z seoneta i jestem zadowolony. Szybkie efekty małym nakładem.

author Jacek www 29.04.2009 12:51:46

SEO.NET.PL - niestety strona nie działa. "www.seo.net.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.
Ten certyfikat utracił ważność 2009-01-10 16:59."

author shpyo www 29.04.2009 17:05:54

Trzeba dać regułkę w przeglądarce, która będzie omijała uwierzytelnianie tego certyfikatu lub wejść z innej przeglądarki (np. Safari)

author mosh www 28.08.2009 16:47:27

Dobrze napisany test
osobiście korzystam jakiś czas z seo.net.pl i nie mam zastrzeżeń :)

author Alek www 20.10.2010 19:30:39

Warto jeszcze korzystać z tego systemu? Na forum od dłuższego czasu nie było nowych postów, oprócz spamu, więc system wygląda trochę już na martwy.

author Piotrek www 16.03.2014 21:14:09

Tym razem chyba jednak e-weblink ucierpiał, gdy Google wziął się za dwa polskie SWLe.

Dodaj komentarz