0 Porady SEO 4 minuty czytania

Kosmetyczna zmiana, która może podnieść wartość SEO na Twojej stronie! Specjalista z Google podpowiada

Debaty na temat tego, co wpływa na SEO, a co nie ma znaczenia, mogłyby trwać tygodniami. Niewątpliwie nie zabrakłoby istotnych kwestii do poruszenia czy ciekawych pytań, które można by skierować do pracowników Google. Dlatego też korporacja daje taką możliwość i regularnie organizuje tzw. sesje w godzinach pracy, podczas których eksperci odpowiadają użytkownikom biorącym udział w wydarzeniu. Nagrania z sesji są wrzucane na kanał Google Search Central i dostępne dla wszystkich na YouTube. Dołączyć można dzięki linkom, które znajdują się w karcie „Społeczność”. 12 listopada 2021 odbył się kolejny taki event. John Mueller udzielił wówczas cennej wskazówki, jak w prosty sposób wpłynąć na wartość SEO.

John Mueller potwierdza, że pogrubiony tekst to ułatwienie dla Google

Senior Webmaster Trends Analyst to stanowisko, które w Google piastuje John Muller. Zatem jest on jak najbardziej odpowiednią osobą, aby rozwiewać nasze wątpliwości co do tego, co wpływa na SEO. Zapytany o to, czy pogrubiony tekst na stronie przynosi nam jakieś korzyści pod kątem SEO, udzielił twierdzącej odpowiedzi. Crawlery, czyli boty Googla zajmujące się indeksacją stron, poszukują fragmentów tekstu, które są pogrubione lub wykursywione, aby lepiej zrozumieć, co jest najważniejsze na danej stronie. Zatem taki zabieg stylistyczny wnosi pozytywną wartość w nasze działania optymalizacyjne. Mueller stwierdza, że kwestia znaczenia wyróżników takich jak pogrubienia czy kursywa, wypływa co jakiś czas. Krótko odnosi się też do wideo nagranego przed laty przez pracującego wówczas dla Google Matt'a Cutts'a. W filmie Cutts zwięźle opowiada o tym, czy pogrubienie z wykorzystaniem <b> różni się czymś w kontekście SEO od <strong>. Warto wysłuchać odpowiedzi eksperta, by lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące wyszukiwarką, jednak odpowiedź jest prosta. Nie ma to znaczenia.

A może by tak pogrubić wszystko?

Pogrubienia w tekście okazują się zatem nie być jedynie kosmetyczną zmianą, a praktycznym narzędziem. Należy jednak zachować ostrożność i zdrowy rozsądek w wykorzystywaniu tego rozwiązania. Pogrubienie całego tekstu nie spowoduje, że jego wartość SEO wzrośnie jeszcze bardziej. Wręcz przeciwnie, kiedy wszystko zostanie pogrubione, Google uzna, że nic się nie wyróżnia. Dlatego jeśli chcemy pozytywnie wpłynąć na SEO strony, musimy pogrubiać z umiarem i przede wszystkim wyróżniać te części tekstu, które faktycznie mają największe znaczenie w kontekście całej treści zawartej na danej podstronie. Dla najlepszych efektów powinniśmy zatem zaznaczać kluczowe zdania albo frazy.

źródło: https://www.the-first.pl/

 
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Redakcja SeoNinja.pl

Redakcja SeoNinja.pl — autor wpisu

Komentarze

Jeszcze nie ma komentarzySkomentuj jako pierwszy! :)

Dodaj komentarz