9 E-commerce 8 minut czytania

Fondy – nowoczesny system płatności dla sklepów internetowych

W dzisiejszych czasach każdy, kto chce sprzedawać przez internet, musi oferować bezpieczne płatności bezgotówkowe. Zaufanie klienta to podstawa w tym biznesie, dlatego warto rzucić okiem na Fondy – nowoczesny system płatności.

Fondy jest platformą płatności, której najważniejszą funkcją jest zapewnienie internetowej autoryzacji. Mówiąc w skrócie, jest to system płatności, który pozwala dokonywać transakcji w internecie w bezpieczny i pozbawiony ryzyka sposób. Do najważniejszych funkcji Fondy należy: możliwość płatności jednorazowych, regularnych, płatności przy użyciu jednego kliknięcia, spersonalizowania strony płatności czy zautomatyzowania zwrotów. Warto tutaj zwrócić uwagę, że niektóre jej funkcje służą głównie klientom, inne zaś zostały stworzone specjalnie dla sprzedawców. To, czym Fondy wyróżnia się na plus, to bez wątpienia zautomatyzowane zwroty. Są to natychmiastowe zwroty za zakupy, które wpływają na konto klienta.

W przypadku innych platform lub przelewu bankowego, trzeba odczekać kilka godzin lub dni – z Fondy pieniądze są na koncie od razu. Jako sprzedawca z pewnością zwracasz uwagę na detale. Wszyscy dobrze wiemy, że klienci kupują oczami, co oznacza, że handlarz powinien dbać o aspekt wizualny swojej strony. Z Fondy możesz zadbać nawet o stronę płatności. Konkurencja przenosi klienta do strony banku lub pośrednika. Fondy, nie dość że tego nie robi, to jeszcze pozwala ci spersonalizować stronę płatności.

Ciekawie przedstawiony wykres płatności"

Zakupy z komórki

Według badania Deloitte z 2017 roku, Polacy w sieci spędzają około sześć godzin w ciągu dnia. Nadal korzystamy głównie z komputerów i laptopów (4,4 godziny), jednak urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety również pochłaniają coraz więcej naszego czasu (1,3 godziny). Oznacza to, że każdy handlarz powinien zwrócić baczną uwagę na to, jak ten trend będzie się zmieniał. Im więcej czasu spędzamy w sieci na urządzeniach mobilnych, tym większa szansa, że przy ich pomocy będziemy dokonywać płatności. Dlatego nie tylko musisz dobrze przygotować swoją stronę pod urządzenia przenośne, ale zapewnić również wygodną formę płatności. Fondy pozwala na płatność poprzez guzik lub link oraz we wszystkich systemach operacyjnych dostępnych na telefonie (iOS, Android). Co więcej, guzik, podobnie jak stronę płatności, możesz również spersonalizować.

Przyjazna wersja mobilna

Korzystaj w Polsce ze światowej marki

Fondy to marka międzynarodowa, z czym wiążą się wymierne korzyści. Najważniejszy to obsługa wielu systemów płatności. Za pomocą Fondy możesz płacić kartami Visa, Visa Electron, Mastercard and Maestro z każdego kraju na świecie. Jednak to nie wszystkie możliwości Fondy. Qiwi, Yandex, Privat24, płatność gotówką, PayPal, SEPA, Swift, bankowość elektroniczna z Ukraińskimi, Rosyjskimi i Europejskimi bankami, częściowe płatności, kredytowe płatności oraz Direct Debit – to wszystko jest w twoim zasięgu. Jeżeli jesteś otwarty na handel ze światem, Fondy to idealne rozwiązanie dla ciebie.

Fondy – przyjazne dla CMS

W Polsce jednym z bardziej popularnych modułów CMS jest WordPress. Jeżeli właśnie na nim zbudowałeś swój sklep, Fondy jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Jeżeli nie, sprawdź listę 28 modułów CMS, do których możesz dodać wtyczkę Fondy. Podłączenie wtyczki i akceptowanie płatności zajmuje tylko 5 minut.

Rozbudowana obsługa modułów do CMS

Dodatkowe funkcje

Warto dodatkowo omówić krótko jeszcze dwie dodatkowe funkcje. Jest to fakturowanie on-line oraz kalendarz płatności.

Z fakturami niekiedy bywają problemy. Fondy ma na celu ich zminimalizowanie przy użyciu prostego formularza oraz wzięciu na siebie odpowiedzialności za płatność. To nie ty się tym zajmujesz, ale Fondy. Na ich stronie internetowej możemy przeczytać, że „my wykonujemy płatność, powiadamiamy płatnika o statusie, wysyłamy pokwitowanie, a w przypadku odrzucenia płatności, robimy szybki zwrot na konto sprzedawcy”. To sporo ułatwia i pozwala ci zająć się interesem, nie fakturami.

Unikalny system Fakturowania

Kalendarz płatności to rozwiązanie, które z pewnością docenią dostawcy usług abonamentowych, np. szkoły językowe. W natłoku różnych spraw, czasem twoim klientom może zdarzyć się zwłoka w uregulowaniu płatności. Kalendarz Fondy pozwala unikać tego ryzyka. Wystarczy, że twój klient wybierze opcję „płatność cykliczna” i każdego miesiąca z jego konta będzie pobierana wskazana suma.

System kalendarza

Podsumowując

Wydaje się, że system płatności Fondy za sprawą swoich unikalnych rozwiązań, ma szanse na pozyskanie i zdobycie sporej części użytkowników. Dużym atutem jest fakt, że system nie przenosi użytkowników do strony płatności zewnętrznej tylko wszystko jest po stronie systemu, który można łatwo personalizować.

Wypróbuj to
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Jakub Wasielewski

Jakub Wasielewski — autor wpisu

Pasjonat pozycjonowania i content marketingu. W roku 2012 założył markę The-­First.pl, a rok później zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Pozycjonowania Stron. Autor wielu artykułów bloga Seoninja.pl

Komentarze 9

author shpyo www 26.06.2018 06:40:50

Muszą popracować nad komunikatami błędów. Gdy wpisałem błędny numer karty na ich testowym komponencie, to dostałem błąd „Właściwa karta kredytowa”. Może to mocno wprowadzać w błąd użytkowników - przez co system traci na wiarygodności.
Dowód -> https://imgur.com/a/kdWbVMk

author gosia www 27.06.2018 11:22:18

Podoba mi się ten system. Bardzo dużo oferuje

author Wojtek www 03.07.2018 12:14:40

Bogaty ten system, może warto się do niego przekonać ?

author Grzegor www 20.07.2018 13:11:13

Ciekawy jestem czy system ten się przyjmie. Mamy już krajowe systemy płatności, które były na rynku polskim wcześniej.
Jeśli będzie jak z Allegro, które było na rynku pierwsze od Ebaya i pozostało liderem to nie wróżę dobrze :). Czas pokaże

author Maksymilian www 23.07.2018 11:59:49

Jak na razie pierwsze słyszę o tym systemie, ale jeśli na prawdę ten system będzie tak dobry jak opisujesz i efektywnie wykorzysta swój potencjał może być za jakiś czas na prawdę popularny. Podobnie było z Blikiem, jednakże on wykorzystał to w 100% ;)

author dolp www 24.07.2018 17:50:11

Jeśli chodzi o rynek płatniczy w Polsce to jest on moim zdaniem dość mocno nasycony. Jest kilku liderów, którzy weszli wiele lat temu i oczywiście nie widzi im się spaść z pudła. System płatniczy Fondi musi przede wszystkim wykazać się pomysłowością lub dobrymi prowizjami aby podkupować sobie klientów.

author Alicja www 07.08.2018 13:36:56

Na pewno wygląda to ciekawie, ale czy przebije się wśród takich gigantów jak PayU, Przelewy24 czy PayPal?

author Paweł www 26.08.2018 09:51:48

Nowy system płatności jaki opisujesz zapowiada się bardzo obiecująco. Ciekawe czy uda im się zdobyć popularność na naszym rynku.

author Krystian 03.09.2018 12:42:03

Dziękuję za artykuł. Wskazany błąd przekazałem do działu technicznego. Jeżeli macie jakiś pytania lub chcecie otrzymać spersonalizowaną ofertę to zapraszam do kontaktu: krystian.drzewicki@fondy.eu

Dodaj komentarz