zwiększyć oglądalność o minimum 100%. Ostatnie półtora miesiąca trochę wybiły mnie z rytmu z powodu kilku rzeczy." />
11 Reklama w Internecie 6 minut czytania

Wieści ze zwiększania oglądalności

Pewnie wiele osób myślało lub dalej myśli, że porzuciłem mój projekt w których postanowiłem sobie aby na kilku serwisach zwiększyć oglądalność o minimum 100%. Ostatnie półtora miesiąca trochę wybiły mnie z rytmu z powodu kilku rzeczy.

  1. Ostatnia w życiu sesja, a co za tym idzie zdobycie tytułu naukowego magister.
  2. Oświadczyny – pewnie wszystkie moje fanki będą zawiedzione tą informacją.
  3. Oraz kilka innych rzeczy które były następstwami powyższych.

Mam nadzieję, że zrozumiecie ;).
Stąd moje działania przy tym projekcie straciły priorytet, ale od początku lipca staram się nadrabiać zaległości.

Wykresy

Od teraz nie będę pisał o tym ile miały oglądalności moje serwisy, bo jest to trochę czasochłonne, dlatego postawiłem stworzyć i udostępnić Wam te dane w postaci wykresów. Wizualnie będzie widać jakieś postępy.

Katalogowanie

Przez ten czasu, w którym go za bardzo nie miałem, zająłem się katalogowaniem i zdobywaniem linków dla moich serwisów. Postanowiłem sobie, aby polepszyć sytuację w SERPach przez wakacje. Głównie kataloguję ręcznie w darmowych i płatnych katalogach. Nie korzystam z automatów z prostego względu – nie mam nad nimi kontroli. Trwa to dzisiaj. Efektem tego katalogowania będzie lista sprawdzonych przeze mnie katalogów, którą naturalnie udostępnię Wam.

W tym miejscu chciałem Was poprosić o warte polecenia katalogi. Jeżeli jesteś administratorem to proszę o komentarz z linkiem w podpisie (dofollow ;) oraz jakieś katalogi darmowe, płatne, moderowane (gdzie w miarę szybko są sprawdzane wpisy – tak do 72 godzin).

Co słychać w serwisach?

Z autentykami idzie mi ciężej niż się spodziewałem. Za sprawą wyższych pozycji w Google udało mi się zwiększyć oglądalność (jak na razie) o 1%.

Podserwis z dowcipami dostał nowy silnik (mojego autorstwa), nowy wygląd w stylu „less is more” (prostota i czytelność które uwielbiam), do tego katalogowanie przynosi efekty. Powoli zdobywam top10 na hasło dowcipy.

Blog dla początkujących użytkowników „jabłek” powoli się rozkręca, piszę porady i sztuczki. Autorzy innych blogów zaczynają do mnie linkować oraz staram się komentować najnowsze wydarzenia (z podaniem linku).

Atlas WiFi za sprawą pingowania i optymalizacji indeksuje się, dostaję nowe linki z for o telefonach czy konsolach. Wynikiem tego są nieco wyższe pozycje w Google, co przekłada się na nowe wizyty.

Strona o Lukasie Podolskim zmieniła trochę strukturę, ze względu na transfer do FC Koeln. Trochę denerwuje mnie fakt, że nie jestem na pierwszym miejscu na taki hasła jak podolski, czy lukas podolski. Ah ta Wikipedia.

Na herbatkach nic ciekawego się nie dzieje. Ruch taki sam. Planuję tutaj konkurs, który (mam taką nadzieję) zwiększy zainteresowanie blogiem jak i ilość subskrybentów w newsleterze.

Serwis z dowcipami i nagrodami Darwina pojawił się na stronie głównej wykopu , co bardzo ładnie zwiększyło (na chwilę) oglądalność oraz udało się zdobyć kilka nowych linków z for, których użytkownicy czytają wykop i chcieli się podzielić „newsem”. Jeżeli w komentarzach będą głosy aby powiedzieć jak zdobyć kilka głosów dla swoich wykopów to chętnie się podzielę tą informacją ;).

I to byłoby na tyle.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Komentarze 11

author Stwor www 13.07.2009 19:07:28

Po pierwsze błąd masz w odnośniku do dowcipów.

Po drugie myślałem że lepiej Ci idzie jak wskoczyłeś na główną z dowcipami.

Po trzecie na wykresie ciężko odróżnić blog od nagród darwina

author Webdevil www 13.07.2009 19:10:21

popraw link "dowcipy" do autentyków - wkradła Ci się literówka

author Jurgi Filodendryta www 13.07.2009 20:23:00

Ta wykresa to pokazuje gości czy odsłony? I dziennie, czy miesięcznie? Nijak nie oznaczyłeś osi na tym wykresie. ;)

author shpyo www 13.07.2009 23:18:04

Dzięki za błąd - już poprawiłem.
@Stwór - tak myślałem, że wykres może być nie czytelny. Początkowo chciałem dać oddzielny wykres dla każdej strony i tak chyba zrobię. Na pierwszą stronę z dowcipami wskoczyłem dopiero w lipcu i wykres tego jeszcze nie uwzględnia. Jak mi będzie szło, to się jeszcze okaże ;)
@Jurgi - na wykresach podawane są UU z miesiąca, będę musiał poprawić te wykresy, bo są nie czytelne.
Dzięki za komentarze.

author Marcin www 16.07.2009 11:17:57

Ciekawe jak na Autentyki wpłynie sezon ogórkowy i wakacje dla Młodzieży...

pozdro

author Michał www 16.07.2009 16:02:41

Polecam mój katalog. Jest co prawda mocno moderowany, ale bezpłatny. Wymaga przeczytania regulaminu (nie chodzi o zaznaczenie checkboxa, że się go przeczytało), ale się opłaca, bo wpisy są bardzo często skanowane przez wyszukiwarki. Cały SPAM i tak idzie do kosza i moderację przechodzi tylko odsetek zgłaszanych stron. Oczywiście polecam. Moderator.

author shpyo www 16.07.2009 16:12:09

@Michał - Popraw sobie to: "Only the Polish Webside will be accept" na "Only Polish Websites will be accepted" bo aż szczypie po oczach ;)

author Michał www 28.08.2009 15:56:02

Ja polecam poprawić .htaccess bo autentyki.pl bez www nie działają... i ruch ucieka, i oglądalność spada... ;-)

author Seba www 12.09.2010 11:49:06

Jap polecam mój katalog: seokatalogowanie.com, co prawda jest płatny ale dla autora tego bloga wykombinuje jakieś darmowe kody jeśli będzie trzeba.

author Seba www 12.09.2010 11:49:06

Jap polecam mój katalog: seokatalogowanie.com, co prawda jest płatny ale dla autora tego bloga wykombinuje jakieś darmowe kody jeśli będzie trzeba.

author Rubin www 10.05.2011 13:01:33

Ach, te stare poczciwe katalogi...

Dodaj komentarz