7 Recenzje startupów 3 minuty czytania

Recenzje startupów

Tym wpisem chcę zapoczątkować serię recenzji nowych (tych ciekawszych) serwisów internetowych (modnie teraz to się nazywa startup). Niektóre blogi skupiają się głównie na funkcjonalnościach (w sensie co ma i co mógłby mieć) jak i gdybaniu czy serwis się przyjmie i tak dalej.

Tutaj będę chciał skupić się na funkcjach w sensie dlaczego się dzieje tak a nie inaczej – np. dlaczego kliknięcie w logo powoduje przeniesie mnie na inną stronę główną niż widziałem ją za pierwszym razem.

Moje opinie pewnie dość często będą sarkastyczne, gdy zobaczę jakieś rozwiązanie nie najlepszej jakości lub pomysł. Swoimi przemyśleniami będę chciał wskazać twórcom co można zmienić na lepsze, ciekawsze rozwiązania.

Jak dobrze pójdzie, może uda mnie się znaleźć jakieś luki w bezpieczeństwie aplikacji, dzięki którym uda się wydobyć jakieś kompromitujące dane ;).

Recenzje są wynikiem większej ilości czasu jaki teraz mam oraz profilem firmy, w której pracuję. Tutaj informacje o nowych projektach serwisów www są śledzone na bieżąco i dyskutowane, gdzie pojawiają się dość ciekawe wnioski.

Jeżeli jesteś twórcą serwisu - daj znać, na pewno coś o nim napiszę (pod warunkiem, że będzie co opisywać).
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Komentarze 7

author mati www 24.07.2008 23:23:35

Możesz napisać, dlaczego sądzisz, że twoje przemyślenia odnośnie funkcjonalności będą "lepsze, ciekawsze"?

I skoro oceniasz - możesz pokazać własny startup, który odniósł sukces?

Bo to chyba podstawa - skoro mam zgłosić swój serwis powinienem mieć pełen obraz oceniającego.

Podobnie jesli chodzi o wzięcie Twoich uwag do serca. Firma śledzaca startupy - ok. Konkrety. Jaka, czym sie zajmuje. Na czym takie śledzenie polega - chetnie bym o tym poczytał.

Dla jednych śledzenie to pelna analiza, kontakt z autorami, dla innych czytanie antywebu. Różnica spora :).

author shpyo www 25.07.2008 10:08:27

@mati: dzięki za te pytania. Wpis zmodyfikowałem dodając link do firmy w której pracuję. Jeśli chodzi o przemyślenia odnośnie funkcjonalności, to powiedzmy, że wiem jak myśli zwykły użytkownik Internetu (nie g33k). Gdzie poszczególne elementy powinny być umieszczone.
Jak liczymy sukces? Ilością zarobionych pieniędzy, ilością użytkowników, czy wystarczy, że serwis (nie lubię słowa startup) zarabia na siebie + coś tam jeszcze?
autentyki.pl, senpuu.net, bluejacking.pl - jak dla mnie te moje serwisy odniosły sukces. Wszystko zależy co przyjmiemy za ten wyznacznik.
Jeżeli czytanie hazana (którego nie trawię) nazywasz śledzieniem co się dzieje w sieci ... ;)

author mati www 03.08.2008 13:11:59

Przepraszam, ze dopiero teraz...
Chetnie posłuchalbym wiecej na temat tej firmy - na stronie jest napisane:
Masz pomysł na wspólny biznes? - daj znać, pogadamy.

Na czym polega taka pomoc?
Wyznacznikiem sukcesu wg Ciebie jest ilość zarobionych pieniędzy, użytkowników. Naturalną konsekwencją tej odpowiedzi jest wiec pytanie o twoje serwisy: jak duży sukces odniosły?

Przyznam, ze kojarzę twoją osobę właśnie z ehhm... , nazwa średnio mi się podoba "sceny M&A" - sam tworzylem kiedyś stronę, która byla w miarę popularna. Czy osiągnela sukces? wg twojej definicji nie ;).

Dlatego chetnie podyskutuje, nawet chętniej na privie.
Sam pracuje nad czymś większym, co zostało pozytywnie ocenione przez ludzi związanych z Aniołami Biznesu - więc tym bardziej chętnie posłuchałbym opinii o różnych aspektach przeróżnych stron.

Choć wciąż jestem zdania, że twoje podejście wcale nie musi być lepsze, ciekasze. I raczej nie ryzykowałbym na tym etapie narzucania własnych rozwiązań innym.

Zostawmy wszelkie animozje, Hazan jest osobą która jednak ma jakieś tam sukcesy (i w startupach i w popularności antywebu). I to trzeba mu przyznać. Choć oczywiscie nie można ślepo się z nim zgadzać (częściej się z nim nie zgadzam, niż zgadzam). Niemniej sama lektura antywebu daje jakiś obraz trędów w sieci. Nie wszystkich i niekompletny - ale jakis.

Jeśli masz ochotę na prywatną dyskusję, daj znać :)
Aha - jeszcze ostrzeżenie. Za czasów 'm&a' wielu ludzi mnie nie lubiło - możliwe, ze ty również. Wiec weź uwagę, że w ewentualnej dyskusji bedzie bral twoj byly rywal ( :) ) i moze ktos skrajnie nielubiany (tego przyznam, ze nie pamietam).

author Immortal www 11.12.2008 15:08:58

Witam, post pewnie troche juz nieaktualny, ale zapraszam do obejrzenia (i krytyki) mojego startupu: http://zablysnij.pl/ Pozdrawiam :]

author Bartek www 15.12.2008 16:53:10

No to i ja podam linka:
www.multifakt.pl
Praktycznie każda gazeta moto ma portal moto, ale czy chcą publikować materiały użytkowników i to z nimi przeprowadzać wywiady? Dodatkowo być czasopismem darmowym? ;)
Zapraszam.

author MegaMarka www 07.01.2009 11:12:43

Jak masz jeszcze siłę na recenzję to zapraszam na www.megamarka.pl

author dzwiedzmin www 27.08.2009 10:51:14

Heja, zapraszam do oceny serwisu humorystycznego yafud.pl - Yet Another F*cked Up day

Interesuje mnie przede wszystkim czy nawigacja jest intuicyjna a poszczególne skiny miłe dla oka.

Dodaj komentarz