5 Porady SEO 3 minuty czytania

Onet już jest!

Od jakiegoś czasu onet ma nową wersję strony głównej. Co za tym idzie, zaimplementowali tam szukajkę prosto z Google. Przejrzałem statystyki stron i muszę przyznać, że spodziewałem się lepszych wyników.

Przejrzałem statystyki moich głównych serwisów. Jako webmaster stron nie zauważyłem żadnych zawirowań w statystykach. Pewnie jest to zasługa dwóch rzeczy:

  1. Wakacje,
  2. Zbyt duża ilość reklam w wynikach wyszukiwania ;)

Ciekawą rzeczą jest to, że zdobywam nowych użytkowników. Nie są to potężne ilości, tylko jakieś zabłąkane owieczki. Zwiększa się ilość Kto wie, może te owieczki, kiedyś zaprocentują – moje serwisy przypadną im do gustu i pójdą wiadomości do znajomych itd.

Jak wspomniałem, nie sądzę aby był pożytek z tego zabiegu zamiany silników wyszukiwarki. Jedyną rzeczą jaką może zmienić moje nastawienie, to znaczący wzrost oglądalności. Zresztą nie nastąpi to prędko, bo osoba która wchodzi na onet raczej szuka informacji z Polski i ze świata. Pożyjemy zobaczymy.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Komentarze 5

author b2rt0sz www 23.07.2008 18:10:48

Sądzę, że masz dużą rację z tymi reklamami w wynikach wyszukiwania Onetu. Na niektóre hasła jest ich cała strona.

author Dziki www 24.07.2008 10:34:55

Taka wyszukiwarka staje się nie wartościowa. Generalnie to wiele stron przesadza z reklamami. Popatrzmy np na pocztę, tam to jeden wielki spam.

author Kiwisoft www 03.04.2009 15:13:25

Mogę tylko potwierdzić - onet to portal a nie wyszukiwarka. Implementacja jest krokiem naprzód ale główna forma serwisu www pozostanie niezmienna. Pozdrawiam serdecznie

author Akcesoria gsm 04.06.2011 19:30:58

ja mam z onetu 0,2 wejść więc nawet szkoda zachodu żeby robić coś specjalnie pod onet

author madzia www 18.04.2012 09:34:06

to ja też jestem zabłąkaną owieczką :) a co do onetu to moim zdaniem ten serwis z roku na rok traci coraz więcej użytkowników.

Dodaj komentarz