7 Konkursy SEO 4 minuty czytania

Konkursy SEO

Sesja, sesja i po sesji (jak dla kogo, bo będę miał kampanię wrześniową). Ale teraz nie ma czasu na naukę, tylko trzeba stanąć w szranki z innymi pozycjonerami. Gdyż przez okres wakacji odbywają się dwa konkursy pozycjonerskie z fajnymi nagrodami do wygrania.

Pozycjonowanie strony

Konkurs organizowany przez twórców e-weblinka. Do wygrania jest minilaptop Asus EEE PC 702 z siedmiocalową matrycą, kartą umożliwiającą bezprzewodowy dostęp do internetu oraz oryginalnym systemem operacyjnym Windows XP. Oczywiście za pierwsze miejsce. Pozostałe miejsca 2-6 też są premiowane nagrodami (hosting oraz zestaw narzędzi web-tools.pl). Warto tutaj dodać, że w konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy e-weblinka, którzy mają opłacone konto PRO. Frazą konkursową jest „pozycjonowanie strony”. Szczegóły konkursu znajdziecie na specjalnej stronie.

Ręceprecz odtybetu

Ten konkurs to już większa inicjatywa, więcej sponsorów, lepsze nagrody. Frazą konkursową jest „ręceprecz odtybetu”. Frazę zostawię bez komentarza. Jeśli chodzi o nagrody:

 • 1 miejsce
  Laptop + ipod + Licencja Zaplecze + Monitoring webtools + 1000zł(w gotówce) + 500 zł na książki Helionu,
 • 2 miejsce
  PDA + ipod + Licencja Zaplecze webtools + 300 zł na książki Helionu,
 • 3 miejsce
  Monitor 22" + ipod + Licencja Monitoring webtools + 200 zł na książki Helionu,
 • Nagroda specjalna przyznawana przez Netsprint
  Nagroda specjalna za najlepszą stronę pod względem merytorycznym, estetycznym i webmasterskim Iphone

Konkurs trwa do 30 sierpnia do godziny 14tej. Zobacz szczegóły.

Biorę udział w pierwszym konkursie. Jeśli nie wygram laptopa, to w najgorszym wypadku będę miał trochę więcej wejść na stronę i (może) więcej zdobędę klientów. Tutaj fraza jest wyzwaniem i jednocześnie jest motywacja aby być wyżej.

Nad udziałem w drugim konkursie jeszcze się zastanawiam ;).

Udział w takim konkursie to przede wszystkim możliwość sprawdzenia się w pozycjonowaniu, wzbogacenia swojego zaplecza i dobra zabawa.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy firmy, które mają w swojej ofercie pozycjonowanie jak to się potocznie mówi „będą miały jaja”, aby powalczyć. Jakby nie patrzeć, jest szansa na pokazanie się i pokazanie kto tutaj rządzi.

Ktoś z Czytelników bierze udział w jakimś konkursie?
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Komentarze 7

author Krzysztof Lis www 26.06.2008 14:48:55

"Od zera do milionera" się liczy? Jeśli tak, to się zgłaszam. :)

author Radosław Zagórski www 27.06.2008 07:46:20

niestety jeszcze nie mam zaplecza mam nadzieje ze przez najbliższy rok uda mi się w końcu zbudować :)

author sagittariuspl www 30.06.2008 11:26:03

@Radek: nie uważam, żeby tu zaplecze o czymś przesądzało.
precle, fora, linki, sensowne komentarze w wordpressach, dobra merytorycznie strona, sef, pozycjonowanie na kilka fraz - to jest klucz do sukcesu... a zaplecze to tylko dopalacz - przydatny, ale nie myślę, że bez tego też się da

author Rafał Dąbrowski www 08.07.2008 12:30:50

Interesująco wyglądają te konkursy. Krzysiek Lis wspomniał "od zera do milionera", ale ten konkurs chyba upadł

author Marcin Kozacki www 05.06.2009 18:26:43

Ja się już nie mogę doczekać nowej edycji konkursu, mam nadzieję, że nagrody będą równie kuszące jak przy 'ręce precz od tybetu'

author Przemysław Kołodziejski www 07.07.2009 17:48:50

Ja też się nie mogę już doczekać, całkiem fajnie jakby zrobili nowy konkurs na dniach. Ważna jest także jego promocja

author Anakin www 17.01.2012 11:32:22

Sam chętnie uczestniczę w konkursach, zarówno w tych, w których moja wiedza i umiejętności mogą się przydać, jak i w takich co nie trzeba wiele wysiłku włożyć, żeby móc w nich wziąć udział.

Btw. Już po raz kolejny przez przypadek trafiam na Twój blog i w końcu postanowiłem dodać do ulubionych :) Blog o Adsense również fajnie się czyta. Oby tak dalej!

Dodaj komentarz