0 Google 4 minuty czytania

Google Maps wolne od szkodliwych treści – Google wyjaśnia, jak je wyłapuje

Mapy Google i związane z nimi funkcje ułatwiające wyszukiwanie lokalne są bardzo użyteczne i to nie tylko dla tego, że pracuje nad nimi korporacja. Na ich rozwój ma wpływ również wkład użytkowników, dostarczane od nich zdjęcia, informacje oraz opinie. Niestety, ta współpraca między wyszukiwarką, a internautami stwarza także pole do nadużyć. Jakie sposoby ma Google, aby walczyć ze szkodliwymi treściami? Niedawno dowiedzieliśmy się, że uczenie maszynowe znacznie uprasza ten proces.

Spis treści:

  1. Uczenie maszynowe wykrywa szkodliwe trendy
  2. Fałszywe obrazy zostają usunięte
  3. Postępy w 2022 roku

Uczenie maszynowe wykrywa szkodliwe trendy

W zeszłym roku udało się zaktualizować systemy uczenia maszynowego i przyspieszyć proces wykrywania nadużyć. Przykładem skuteczności maszynowej inteligencji jest zarejestrowanie nagłego wzrostu liczby Profili Firmy w Google ze stronami kończącymi się na .design oraz .top. Wykrycie tego manualnie byłoby znacznie trudniejsze i bardziej czasochłonne. Analitycy potwierdzili, że profile są fałszywe i usunęli je.

Fałszywe obrazy zostają usunięte

Dużym problemem były próby oszustw, uwzględniające dodanie zdjęć wraz z fałszywym numerem telefonu. Miało to przekierować ofiary do nieuczciwych użytkowników, zamiast do właścicieli danego biznesu. Dzięki nowemu modelowi uczenia maszynowego udało się wykryć wiele fałszywych numerów telefonów, nałożonych na zdjęcia. Zostały one zablokowane jeszcze zanim oficjalnie je opublikowano.

Postępy w 2022 roku

Uczenie maszynowe oraz manualne testy to dwie techniki, które połączone, dają Google dobre rezultaty w walce ze spamem i szkodliwymi treściami. Co roku dowiadujemy się o kolejnych sukcesach na tym polu. W 2022 roku Google może pochwalić się:

 

  • Zablokowaniem lub usunięciem 115 milionów opinii naruszających regulamin. Większość z nich została skasowana, zanim ktokolwiek mógł je przeczytać. Udało się osiągnąć wynik o 20% lepszy niż w roku 2021.
  • Skasowaniem 200 milionów zdjęć oraz 7 milionów filmów, które były niewyraźnie, niskiej jakości lub naruszały regulamin.
  • Powstrzymaniem 20 milionów prób stworzenia fałszywych Profili Firmy. To o 8 milionów więcej niż w 2021 roku. Po wykryciu podejrzanych aktywności Google objęło również ochroną aż 185 tysięcy zagrożonych firm.
  • Pozwaniem grupy oszustów podających się za Google i usiłujących telefonicznie sprzedać fałszywe recenzje.
  • Kontaktem z Federalną Komisją Handlu i przekazaniem swoich spostrzeżeń w celu zwalczania fałszywych recenzji i innych nadużyć.

 

Korporacja zapewnia też, że chociaż metody stosowane przez oszustów ewoluują, Google również ciężko pracuje, aby w porę ich powstrzymywać.




Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Paulina Szydłowska

Paulina Szydłowska — autor wpisu

Zawodowo pisze. Hobbystycznie czyta. Czas wolny od literek poświęca rodzinie, znajomym i kotu (niekoniecznie w tej kolejności). Z ogromną przyjemnością tworzy teksty na tego bloga i skrycie marzy o przybiciu piątki z Johnem Muellerem.

Komentarze

Jeszcze nie ma komentarzySkomentuj jako pierwszy! :)

Dodaj komentarz