0 Google 3 minuty czytania

Majowa aktualizacja Google – za 2 tygodnie zobaczymy rezultaty

Główne aktualizacje Google to coś, co branża SEO z pewną obawą ma okazję obserwować kilka razy do roku. Drobne zmiany w algorytmach są praktycznie normą jeśli chodzi o funkcjonowanie wyszukiwarki i często przemykają niezauważone. Jednak tzw. core updates są zazwyczaj zapowiadane przez przedstawicieli Google. 25 maja pojawiła się informacja, że właśnie rozpoczęło się wdrażanie May 2022 core update. Jest to pierwsza tak duża aktualizacja od listopada 2021.

Czego można spodziewać się po obecnej modyfikacji? Google odsyła nas do poradnika z 2019 roku, który powstał dla webmasterów stających w obliczu core updates. Jak możemy w nim przeczytać, mogą pojawić się spore spadki lub wzrosty w rankingach, spowodowane tym, że obecnie inny czynnik ma większe znaczenie dla pozycjonowania. O wszystkim przekonamy się, kiedy aktualizacja zostanie całkowicie wdrożona. Cały proces zajmie około 1-2 tygodnie. Warto będzie wówczas uruchomić swoje analityczne narzędzia i sprawdzić, jakie karty otrzymaliśmy w tym rozdaniu.

Już teraz na support.google.com powstał nowy wątek, założony przez Johna Muellera. Można w nim dzielić się swoimi obserwacjami związanymi ze zmianami w algorytmach, zapoczątkowanymi przez najnowszy core update.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Redakcja SeoNinja.pl

Redakcja SeoNinja.pl — autor wpisu

Komentarze

Jeszcze nie ma komentarzySkomentuj jako pierwszy! :)

Dodaj komentarz