0 SEM - Marketing w wyszukiwarkach 3 minuty czytania

Korzystasz z Planera skuteczności kampanii Google Ads? Sprawdź 4 najnowsze zmiany

Jeśli promujesz swój biznes przy pomocy Google Ads, to zdecydowanie powinieneś korzystać z Planera skuteczności kampanii. To zaawansowane narzędzie, które szczegółowo analizuje różne dane, uwzględniając kwestie takie jak sezonowość czy bieżące zapytania, aby pomóc Ci osiągnąć cel, udaną promocję i wysoką sprzedaż. Dzięki temu możesz nie tylko sprawdzać na bieżąco efekty wprowadzonych przez Ciebie zmian, ale również zobaczyć jakie mogą być przewidywane efekty Twojej kampanii. Oprogramowanie aktualizowane jest co 24 godziny, a w prognozach wykorzystywane są dane zgromadzone z ostatnich 7-10 dni. Jeżeli więc jeszcze nie używasz Planera, dowiedz się czy Twoje kampanie mogą go wykorzystywać. Znasz już to udogodnienie? Zatem sprawdź 4 najnowsze modyfikacje, jakie wprowadziło w nim Google.

źródło: support.google.com

1. Dodaj więcej kampanii

Teraz masz więcej opcji dodawania kampanii, włącznie z takimi, które wcześniej nie kwalifikowały się do tego narzędzia. Zmiana obejmuje skasowane kampanie, szkice kampanii oraz kampanie trwające krócej niż 10 dni.

źródło: support.google.com

2. Bardziej szczegółowe rekomendacje

Podpowiedzi znajdujące się w zakładce z sugerowanymi zmianami nie będą już tak enigmatyczne. Od teraz rekomendacje dla Twojej kampanii mają być nieco lepiej opisane.

3. Ty decydujesz, co jest kluczowym wskaźnikiem

Możesz łatwiej przeanalizować swoją kampanię, uwzględniając nie tylko pozornie najważniejsze czynniki, ale spoglądając również na to, co jest istotne dla Ciebie. Na przykład, jeżeli Twoim celem jest zwiększenie konwersji, możesz dodać w narzędziu kolumnę, która pozwoli Ci śledzić zmiany w liczbie kliknięć.

4. Sprawdź historię konwersji

Warto sprawdzać historię konwersji, by na tej podstawie spróbować przewidzieć, jakich wyników możesz oczekiwać w swojej kampanii tu i teraz. Planer skuteczności kampanii daje Ci teraz taką możliwość.

źródło: support.google.com
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Redakcja SeoNinja.pl

Redakcja SeoNinja.pl — autor wpisu

Komentarze

Jeszcze nie ma komentarzySkomentuj jako pierwszy! :)

Dodaj komentarz