1 Black SEO 4 minuty czytania

Panel boczny i Journeys – nowe funkcje Google już w fazie eksperymentów

Aktualizacje i zmiany w wyświetlaniu wyników wyszukiwania w SERP zostały wyróżnione, jako jedne z największych zagrożeń dla branży SEO. Częste zmiany oraz nowe ulepszenia znacząco komplikują sprawy, jeśli chodzi o wdrażanie skutecznej strategii pozycjonowania. Tym bardziej więc dobrze jest trzymać rękę na pulsie i orientować się w najnowszych ogłoszeniach od deweloperów pracujących nad rozwojem platformy. Tym razem Google zapowiedziało, że eksperymentuje z dwoma ciekawymi funkcjami, które być może niedługo zostaną udostępnione szerokiemu gronu użytkowników. Są to Journeys oraz Side Panel, czyli panel boczny.

 

Źródło: raport "State of SEO 2021", największe zagrożenia dla SEO w kolejnych latach

Journeys – na czym polega to usprawnienie?

Journeys to nowinka przeznaczona dla tych, którzy nie korzystają z opcji zakładek lub wręcz przeciwnie, mają ich już zbyt wiele, aby się połapać w uprzednio odwiedzanych stronach, które dawniej uznali za użyteczne. Dzięki usprawnieniu, nasze poprzednie wyszukiwania zostają zapisane i pogrupowane tematycznie, co oznacza, że możemy w prosty i szybki sposób powrócić do stron, której już przeglądaliśmy, aby kontynuować dawny research. Jest to swoista historia wyszukiwania, jednak zorganizowana w przyjazny dla użytkownika sposób, tak by zamiast poświęcać czas na ponowne odnajdywanie przydatnych informacji, mógł w jednym miejscu znaleźć strony skupione wokół danego zapytania. Pojawią się także sugestie innych stron, zbliżonych tematycznie do interesującej nas frazy. Journey w najbliższym czasie wkracza do eksperymentalnej wersji przeglądarki Chrome Canary.

 

Panel boczny – jak to działa?

Drugą funkcją, nad którą pracuje Google jest uruchomienie panelu bocznego, dzięki któremu po kliknięciu w jedną domenę, nie będziemy musieli cofać się do SERP (strony w wynikami wyszukiwania), aby przeglądać pozostałe pozycje. Jeśli nie znajdziemy informacji, których poszukiwaliśmy, panel boczny umożliwi szybkie przeniesienie się do konkurencyjnej strony. W założeniu ma to pomóc nam łatwiej porównywać wyniki wyszukiwania. Wyświetlić panel można w prosty sposób. Wystarczy kliknąć w literkę G, która pojawiać się będzie tuż przy pasku wyszukiwania. W każdej chwili można także panel zamknąć, gdy już wylądujemy na stronie, która nam odpowiada.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Redakcja SeoNinja.pl

Redakcja SeoNinja.pl — autor wpisu

Komentarze 1

author Drupal developer www 03.12.2021 11:39:44

Wiadomo, kiedy zmiany wejdą? Czy są już testowane za oceanem?

Dodaj komentarz