0 Porady SEO 3 minuty czytania

3 ważne zmiany w SEO, które zaszły w tym roku według specjalisty z Searchmetrics

Nie od dziś wiadomo, że specjaliści z branży SEO chętnie dzielą się swoją wiedzą i obserwacjami. 8 września miał miejsce webinar, na którym wystąpił strateg i doradca ds. SEO firmy Searchmetrics, Jordan Koene. Searchmetrics jest platformą, która udostępnia oprogramowanie umożliwiające monitorowanie wartości SEO na swojej stronie oraz jej rozwijanie. Przedstawiciel firmy postanowił wypowiedzieć się na temat tegorocznych zmian w SEO, spośród których wyróżnił 3 najważniejsze.

1. MUM – ulepszona sztuczna inteligencja

Multitask Unified Model to nowy system oparty na sztucznej inteligencji, który Google wykorzystuje do przetwarzania informacji. Dzięki niemu Google ma jeszcze lepiej odpowiadać na zapytania użytkowników, gdyż MUM ma posiadać zdolność nie tylko rozumienia języków, ale także wyłapywania kontekstu w przypadku bardziej abstrakcyjnych zapytań. Poza tekstem, MUM ma rozumieć także obrazy, a w przyszłości również pliki audio i wideo.

2. SERP – zmiany w wyświetlaniu wyników wyszukiwania

Jordan Koene zwrócił uwagę na to, że w ciągu dekady zaszły ogromne zmiany w tym, jak prezentuje się SERP, czyli strona, na której wyświetlają się odpowiedzi na nasze zapytanie. Jedną z największych tegorocznych modyfikacji, których dopuściło się Google, jest zmiana sposobu generowania Title. Obecnie ma on rzekomo bardziej odpowiadać temu, co znajduje się na stronie, do której się odnosi.

3. Core Web Vitals – już nie takie istotne

Core Web Vitals to 3 wskaźniki, według których Google miał oceniać wrażenia użytkownika po wejściu na stronę internetową. Odnoszą się one do szybkości ładowania strony, czasu po jakim nastąpi interakcja użytkownika z witryną po jej załadowaniu oraz stabilność wizualna. Wcześniej czynniki te grały bardzo dużą rolę w generowaniu ruchu na stronie, dziś jednak Google zdaje się szukać innych sposobów na mierzenie efektywności.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Redakcja SeoNinja.pl

Redakcja SeoNinja.pl — autor wpisu

Komentarze

Jeszcze nie ma komentarzySkomentuj jako pierwszy! :)

Dodaj komentarz