12 Recenzje startupów 12 minut czytania

Recenzja platformy tłumaczeniowej GoodTranslate.pl

Poniżej przedstawiamy platformę GoodTranslate.pl, jedną z niewielu, która oferuje szybkie tłumaczenia online. Choć platforma nie działa na rynku zbyt długo, postanowiliśmy przyjrzeć się jej funkcjonowaniu zarówno od strony tłumaczów, jak i zleceniodawców.

Czym jest GoodTranslate.pl?

Portal GoodTranslate.pl to dość nowa platforma, która skupia zarówno tłumaczy, jak i zleceniodawców tłumaczeń. Umożliwia ona zatem zdalne świadczenie oraz zlecanie usług tłumaczeniowych. Nowoczesne przedsiębiorstwa widzą potrzebę realizowania celów firmy, głównie za pośrednictwem Internetu. Od niedawna platforma ta walczy o polski rynek szybkich usług tłumaczeniowych. Platforma ta opracowana została przez Bartłomieja Tokarskiego — właściciela platformy dla copywriterów GoodContent.pl Niektórzy z Was mogą kojarzyć tę nazwę, ponieważ ta platforma działa na rynku od trzech lat i skupia już ponad dziewięć tysięcy copywriterów. Właściciel wykorzystując swoje doświadczenie, od pewnego czasu pracował nad nową platformą.

Co wyróżnia tę platformę?

Niewątpliwą zaletą platformy GoodTranslate.pl jest automatyczna oraz bezpłatna wycena. Tradycyjne biura tłumaczeń dokonują ręcznie wyceny dla każdego tłumaczenia, co znacznie wydłuża czas realizacji zlecenia. Również jakość tłumaczeń wydaje się być bardzo przyzwoita. Zgodnie ze stroną firmy, pracują na niej tylko tłumacze ze znakomitą znajomością języka oraz z doświadczeniem w tłumaczeniach.

Jak zamówić tłumaczenie online?

Po zalogowaniu się mamy możliwość dokonania zlecenia tłumaczenia online. Po zapoznaniu się z informacjami na stronie głównej, możemy odnieść wrażenie, że jest to idealne miejsce dla osób poszukujących tłumaczeń online. Od samego początku strona sprawia wrażenie dopiętej na przysłowiowy "ostatni guzik". Jednak jak jest w praktyce?

Jest to z pewnością rozwiązanie, które ułatwia dostęp do profesjonalnych usług tłumaczeniowych. Platforma ta to pod pewnym względem łączenie tradycji z nowoczesnością. W przypadku problemów związanych z funkcjonowaniem platformy (co właściwie się nie zdarza), Klienci otrzymują fachową pomoc, często bezpośrednio od właściciela platformy. Sama obsługa platformy jest dość prosta i łatwa do zrozumienia już za pierwszym razem. Platforma jest przejrzysta pod kątem graficznym oraz funkcjonalnym. Obsługa platformy nie powinna nikomu stwarzać większych problemów. Nie ma na niej przepychu, zarówno zasady działania, jak i rozliczenia są banalnie proste. Jest to z pewnością znaczna przewaga tego serwisu nad innymi podobnymi platformami, działającymi na podobnych regułach.

Zdecydowanie plusem platformy jest brak biurokracji – wszystko dzieje się bez zbędnych dokumentów oraz ukrytych opłat. Ponadto dzięki temu, że platforma bardzo dokładnie weryfikuje swoich tłumaczy, zleceniodawca ma pewność, że tłumaczony tekst będzie zrealizowany przez osobę, która dany język ma perfekcyjnie opanowany. Aby uzyskać najlepszą możliwą jakość, sugerujemy sprawdzenie tekstu źródłowego pod kątem poprawności — idealne do tego będzie narzędzie SEMstorm, które pozwala na wychwycenie wielu rodzajów błędów (np. ortograficznych, leksykalnych, gramatycznych czy typograficznych). Co istotne jako zleceniodawca mamy możliwość przy każdym tekście, zgłoszenia tekstu do całkowitego odrzucenia lub też do poprawy.

Platforma wystawia faktury VAT (23%) na zakup tłumaczenia.

Reasumując, z punktu widzenia zleceniodawcy platforma GoodTranslate.pl swoją popularność będzie mogła zawdzięczać łatwą dostępnością do dobrych tłumaczy, prostocie obsługi, jednoczenia środowiska branżowego oraz znacznemu skróceniu drogi dotarcia do właściwego tłumacza.

O tym czy warto korzystać z tej platformy, powinniśmy sobie odpowiedzieć indywidualnie. Z pewnością, jeśli nasze zapotrzebowanie na teksty w skali miesiąca nie jest duże, to nie warto zatrudniać pracownika na umowę i ciekawą alternatywą będzie skorzystanie z platformy.

Jak sprawnie zlecić przetłumaczenie tekstu na platformie?

Sprawdźmy jak platforma GoodTranslate.pl radzi sobie w pośrednictwie między tłumaczami a zleceniodawcami. Aby zlecić tłumaczenie, nie trzeba nawet zakładać konta – wystarczy podać kilka najważniejszych informacji (np. adres e-mail, języki tłumaczenia oraz oczywiście sam tekst do przetłumaczenia). Jeśli korzysta się z platformy częściej, warto założyć konto, z którego można nadzorować wszystkie zlecone tłumaczenia. Założenie konta na platformie jest oczywiście w pełni bezpłatne. Po udanej rejestracji, możemy rozpocząć zlecanie tłumaczeń.

Aby zlecić tłumaczenie musimy uzupełnić informację o języku, z jakiego chcemy tekst tłumaczyć oraz na jaki ma zostać przetłumaczony. Platforma umożliwia zlecenia tłumaczeń właściwie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na etapie dodawania tekstu do przetłumaczenia do realizacji, możemy uwzględnić w nim konkretne wytyczne w rubryce "uwagi do tłumaczenia". Proces ten jest bardzo szybki i zautomatyzowany, za co z pewnością można cenić tę platformę. Dla ułatwienia, na poniższym obrazku zobaczysz, jak wygląda panel, na którym możesz dokonać zlecenia tłumaczenia.

Jak to wygląda od strony tłumacza?

Praca za pośrednictwem GoodTranslate.pl jest w stu procentach zdalna, zatem możesz ją wykonywać w dowolnym miejscu na świecie. Aby pozytywnie przejść przez proces weryfikacji, należy znać przynajmniej jeden język obcy, średnio na poziomie C2. Znajomość języka jest weryfikowana poprzez zadanie, które polega na przetłumaczeniu jednego tekstu w wybranym przez siebie języku. Tłumacze, którzy korzystają z tej platformy, otrzymują codziennie nowe zlecenia, bez marnowania cennego czasu na pozyskiwanie zleceń czy też szykowanie indywidualnych wycen. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym tłumaczem, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę w branży, jeśli masz opanowany chociaż jeden z wymaganych języków, możesz dołączyć do platformy.

Tłumacze na platformie GoodTranslate.pl zajmują się tłumaczeniami praktycznie wszystkich rodzajów tekstów na dziesięć języków: polski, niemiecki, angielski, francuski, czeski, włoski, holenderski, ukraiński, hiszpański oraz rosyjski. Platforma współpracuje obecnie z ponad 400 profesjonalnymi tłumaczami.

Omówimy teraz zapewne jedną z najbardziej interesujących kwestii — stawki oraz rozliczenie z platformą. Jednym z istotnych elementów jest to, że wypłaty można dokonać, przekraczając próg 150 złotych. Oczywiście od każdego zrealizowanego zlecenia pobierana jest prowizja. Stawki na platformie są bardzo zróżnicowane. Czy są duże czy też małe, wszystko zależy od punktu widzenia.

Jako tłumacz zarówno początkujący, jak i zaawansowany zapewne wiesz, że warto pozyskiwać nowych Klientów w wielu miejscach. Zatem platforma GoodTranslate.pl może być jednym z tych miejsc, gdzie powinieneś się pojawić.

Program partnerski platformy GoodTranslate.pl

Oprócz możliwości realizacji tłumaczeń, platforma ta oferuje również inną formę współpracy. Jest to udział w programie partnerskim, który polega na polecaniu platformy poprzez link referencyjny. Więcej szczegółów o programie partnerskim można otrzymać na oficjalnej stronie platformy GoodTranslate.pl.

GoodTranslate.pl - podsumowanie

Reasumując, platforma GoodTranslate.pl sprzyja nawiązywaniu współpracy między tłumaczami, a osobami, które szybko potrzebują przetłumaczyć tekst czy też dokument. Po krótkim czasie, jaki funkcjonuje platforma GoodTranslate.pl, śmiało możemy stwierdzić, że oferuje ona swoim Klientom satysfakcjonujące usługi na wielu etapach: od rejestracji po otrzymanie zamówionego tłumaczenia. Jednak o tym, czy GoodTranslate.pl stanie się poważnym graczem na rynku usług tłumaczeniowych, przekonamy się za jakiś czas.

Serwis ten z pewnością posiada ogromny potencjał, jednak na bardziej precyzyjną ocenę musimy poczekać. Serwis jest w swojej branży innowacyjny i jednocześnie dość nowy na rynku, ale warto go przetestować samodzielnie i ocenić czy spełnia on nasze potrzeby. Warto przemyśleć nasze powyższe sugestie oraz samodzielnie wyrobić własne oraz świadome podejście do tego typu usług internetowych.

Darmowe 100 złotych na testy platformy. Dzięki współpracy z tym portalem, wywalczyliśmy darmowe 100 złotych na przetestowanie tej platformy dla każdego, kto tylko powoła się na ten wpis.

Zarejestruj się tu: https://panel.goodtranslate.pl/ i napisz e-mail na: kontakt@goodtranslate.pl w treści wpisując hasło "Bonus od Seoninja". Zapraszamy do skorzystania :)
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Jakub Wasielewski

Jakub Wasielewski — autor wpisu

Pasjonat pozycjonowania i content marketingu. W roku 2012 założył markę The-­First.pl, a rok później zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Pozycjonowania Stron. Autor wielu artykułów bloga Seoninja.pl

Komentarze 12

author Szymon Odpowiedzialny www 26.09.2018 17:40:46

Przyjrzałem się temu serwisowi i faktycznie prezentuje się całkiem obiecująco, tym bardziej program partnerski na którym można zarobić dodatkowe pieniążki.

author Dariusz www 01.10.2018 09:44:44

Bardzo ciekawe rozwiązanie muszę przyznać, wcześniej nie znałem tej platformy i jako że dają środki do wykorzystania to pewnie sprawdzę tą stronę, pozdrawiam :)

author dorota www 02.10.2018 18:36:02

Niesamowicie podoba mi się ta platforma.

author Karolina 23.10.2018 09:29:15

Przestrzegam. Zostałam zaakceptowana do funkcji tłumacza w tym portalu po pozytywnej opinii dotyczącej próbnego tłumaczenia kwalifikującego. Dostałam pierwsze zlecenie, które również zostało zaakceptowane przez zleceniodawcę. Otrzymałam za nie odpowiednią liczbę punktów. Niestety po tym tłumaczeniu został mi zablokowany dostęp do panelu z informacją, że moje PRÓBNE tłumaczenie nie zostało zaakceptowane. Innymi słowy - moją pracę uważam za ukradzioną, a siebie za osobę oszukaną.

author Oszukana 22.11.2018 14:37:15

Ja również chyba zostałam oszukana. Tyle że byłam głupsza, bo wykonywałam tłumaczenia na tej stronie przez cały miesiąc, a wszystkie zostały zaakceptowane przez klientów. Gdy nazbierało się ok. 1000 zł, postanowiłam wypłacić zarobione pieniądze. Było to wczoraj. Dziś nie mogę się zalogować na swoje konto, a gdy używam "przypomnij hasło" okazuje się, że mój adres email tam nie istnieje. Na dodatek podałam mailem wszystkie swoje dane. Nikt jeszcze nie odpowiedział na mojego maila z pytaniem, dlaczego nie mogę się zalogować. Po przeczytaniu komentarza poprzedniczki nie mam wielkiej nadziei, ale jeśli sprawa się wyjaśni, to oczywiście napiszę kolejny komentarz.
Uważajcie więc na tą stronę, drodzy koledzy po fachu...

author Michał www 27.11.2018 09:20:05

Strona wygląda bardzo fajnie i sam miałem zamiar podjąć się tłumaczenia na tej stronie, ale już któryś raz widzę negatywne komentarze z tym, że oszukują. Trochę lipa, no ale trudno :)

author Bartłomiej Tokarski www 11.12.2018 14:22:43

Dzień dobry,

@Karolina, czy mógłbym prosić o zgłoszenie tej sprawy na naszego maila (kontakt@goodtranslate.pl)? Na pewno uda się to wyjaśnić - swojego czasu niestety mieliśmy problemy techniczne związane z akceptacją tłumaczeń próbnych, ale teraz wszystko zostało już naprawione :)

@Oszukana - z tego, co pamiętam, to Pani sprawę udało się już wyjaśnić :) Środki zostały wypłacone, a powodem całego zamieszania była niezamierzona zmiana Pani adresu e-mail przez autouzupełnianie w Pani przeglądarce. Jeśli coś jeszcze jest niejasne, prosiłbym o przesłanie maila w tej sprawie na nasz adres e-mail (kontakt@goodtranslate.pl).

Podsumowując - obawiam się, że powyższe przypadki to zwykłe nieporozumienia. Nie mamy interesu w oszukiwaniu na drobne kwoty tym bardziej, że od ponad 3 lat cieszymy się bardzo dobrą opinią w branży copywriterskiej z drugim naszym projektem (GoodContent.pl) :)

Pozdrawiam,
Bartłomiej Tokarski
Założyciel GoodTranslate.pl

author Janek www 07.02.2019 11:36:35

Platforma wydaje się ciekawym rozwiązaniem, tym bardziej że jeśli coś się nam nie spodoba to możemy odrzucić tłumaczenie. Plusem na pewno jest to że tłumaczenie możemy zlecić nie wychodząc z domu, no ale trzeba mieć zaufanie do umiejętności tłumaczy i weryfikacji ich przez goodtranslate

author Candyweb www 20.03.2019 10:32:15

Dobrze, że są takie miejsca, które łączą copywriterów z właścicielami stron/blogów, platforma od strony zleceniodawcy jest ok. Z drugiej strony nie znamy.

author Tomasz www 28.06.2019 09:02:02

Czy ten program dalej działa? Jakiś czas temu widziałem, że jest na sprzedaż na alledrogo.

author GoodTranslate 08.07.2019 07:02:21

Dzień dobry,

Serwis działa i dalej go rozwijamy. Nastąpiła jedynie zmiana właściciela.

Zapraszamy do współpracy.

Pozdrawiamy,
Zespół GoodTranslate.pl

author Kamil www 03.04.2020 16:40:55

DzIęki za recenzje, strona wydaje się byc ciekawa. Na pewno skorzystam z mozliwosci znizki na start :)

Dodaj komentarz