0 Google 3 minuty czytania

Google: Witryny korzystające z dużej liczby skryptów JavaScript mogą nie być przenoszone do Mobile First Index

Pracownik Google ostrzegł właścicieli witryn przed korzystaniem ze zbyt dużej liczby skryptów JavaScript oraz Flash. John Mueller zwraca uwagę, że takie działanie może uniemożliwić przeniesienie witryny do indeksowania mobilnego.

Mobile First Index

Od listopada 2016 roku Google eksperymentuje z mobilnym indeksem stron internetowych, który miał być rewolucyjną zmianą dla właścicieli domen. O szczegółach, jakie wprowadzał Mobile First Index pisaliśmy w tym miejscu.

Więcej informacji na temat MFI zdradził w trakcie godzinnego streama pracownik Google John Mueller. Jeden z jego uczestników zapytał Muellera o to, czy mobilne strony z grami, które oparte są na Flash oraz JavaScript zostaną zaindeksowane.

Google odpowiada

Odpowiedź Muellera z pewnością nie zadowoli właścicieli tego typu domen. Przyznał on, że w przypadku tych stron googlowskie boty będą się mylić. Systemy Google nie będą do końca wiedzieć, czy dana domena powinna zostać przełączona na indeksowanie mobilne, więc się na to nie zdecydują.

Mueller sugeruje, że właściciele tego typu witryn powinni sami dowiedzieć się, w jaki sposób Google uznaje, że dana strona jest gotowa, by przejść na Mobile First Index. Zdaniem webmastera, można spróbować przenieść większość problematycznych dla botów treści do deskopowej wersji strony internetowej, co według Muellera jest „całkowicie w porządku”.

Pełną odpowiedź Muellera znajdziecie w poniższym wideo. Webmaster Google zaczyna mówić o MFI od 42 minuty i 47 sekundy.

Źródło: GoogleRaz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Jakub Wasielewski

Jakub Wasielewski — autor wpisu

Pasjonat pozycjonowania i content marketingu. W roku 2012 założył markę The-­First.pl, a rok później zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Pozycjonowania Stron. Autor wielu artykułów bloga Seoninja.pl

Komentarze

Jeszcze nie ma komentarzySkomentuj jako pierwszy! :)

Dodaj komentarz