6 Google 3 minuty czytania

Google mocno banuje publiczne proxy do odpytywania wyników wyszukania

Raz na jakiś czas, zdarza się, że są problemy z automatycznym sprawdzaniem pozycji. Od dwóch dni część pozycjonerów doświadcza tego problemu. Z tego powodu bardzo mało fraz jest sprawdzanych. Nie muszę chyba pisać, że ma to negatywny wpływ na rozliczanie się z klientami - szczególnie gdy ktoś rozlicza się za pozycję.

Doszły mnie słuchy, że taka sytuacja to może być zapowiedź czegoś większego.

Problemy z proxy występowały jeszcze nie tak dawno. By wszystko wróciło do normy wystarczyło zmodyfikować URL z zapytaniem do Google. Wszystko rozchodziło się o parametr gws_rd=cr,ssl, który blokował przekierowanie na https.

Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna. I wszystko wskazuje na to, że Google mocno ograniczył dostęp do swoich wyników przez publiczne proxy.

Dziś sytuacja się powtarza. Ilość proxy w bazie spada. Google po raz kolejny wzięło na celownik publiczne proxy. Oczywiście nigdy nie będzie tak że Google wybanuje wszystkie proxy. Ilość możliwych portów do przeskanowania jest ogromna i zawsze niewielka część z nich ­ będzie mogła odpytać wyniki wyszukiwania.

Jako proxygen.pl dokładamy wszelkich możliwych starań, aby nasi użytkownicy mieli zawsze listę sprawnych proxy. Na chwilę obecną nasi użytkownicy nie zgłaszają problemów z niedziałającymi pakietami. Staramy się monitorować sytuacje i mamy nadzieję że nikt nie zostanie pozostawiony sam bez aktywnej listy proxy.

Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, ze przycinanie limitów przez googla nigdy nie jest bez powodu i zazwyczaj jest połączony z innymi działaniami giganta, ale to już zostawiam do dalszej dyskusji.

Na poniższym obrazku może zobaczyć wykres z dramatycznie niską liczbą proxy, które przechodzą wstępne testy pod kątem odpytywania Google.

Wykres proxy

Z innych źródeł wiem, że problemy z proxy na taką skalę mogą być zapowiedzią większych zmian w wynikach wyszukiwania jak i w samymm algorytmie wyszukiwarki.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Komentarze 6

author Łukasz Trześniewski www 01.03.2016 12:32:18

No z pewnością coś się szykuje. Nie tylko ze względu na banowanie proxy i zmianę kodu wyników wyszukiwania ale i trwające już od dłuższego czasu mrozy. Mrozy w zmianach pozycji oraz indeksacji. Myślę, że to będzie tradycyjnie Panda, a tuż po niej Penguin.

Ps. Moja sprawdzarka, która ma wyłączność dla kilku sztuk serwerowych proxy, radzi sobie bez szwanku także może problem tkwi w publicznych listach.

author Michał www 02.03.2016 14:05:40

Proxymarket leży (ponoć zwracają pieniądze za wykupione pakiety), proxygen nie sprzedaje pakietów nowym klientom... Ciekawie się robi :)

author Marcin Brzeziński www 04.03.2016 14:16:58

Do tej pory również korzystałem z proxy market ale od kilku dni proxy padają jak muchy. Dlatego wykupiłem prywatne proxy pod monitoring Stat4seo na buyproxies.org oraz instantproxies.com ale niestety sytuacja jest podobna. Ile zalecalibyście prywatnych proxy pod codzienny monitoring około 8 tyś fraz oraz z jakiej firmy najlepiej kupić?

author Adrian www 21.03.2016 20:31:21

Konkretnie. Ciekawego co będzie dalej chociaż jakiś sposób zawsze się znajdzie :)

author Stat4Seo 23.12.2019 11:54:21

Proxy w Stat4Seo sa szybko banowane najwidoczniej skrypt jest przestarzały nie dopracowany i od dłuzszego czasu autor nic nie aktualizuję wiec trzeba szukać czegoś innego.

author Lutownica www 24.10.2021 17:43:11

Gdzie najlepiej wykupić proxy i najtaniej mam stats4seo

Dodaj komentarz