10 Prawdy i mity 3 minuty czytania

Linkowanie wewnętrzne efekty

Na blogu od dłuższego czasu tworzę sobie sieć linków wewnętrznych. Oczywiście w miarę możliwości staram się linkować do innych wpisów na blogu, tak aby zawierały słowa kluczowe. Efekty tego są już widoczne.

Od razu należy zaznaczyć, że frazy te nie są oblegane przez innych. Dzięki małej lub zerowej konkurencji, a właściwie naturalności, „Googiel” poukładał wyniki tak a nie inaczej. Rezultaty są bardzo dobrym przykładem potwierdzającym, to co zostało napisane w etapach optymalizacji sklepu internetowego. Powodem było obniżenie kosztów pozycjonowania.

Zdaję sobie sprawę, że wśród czytelników mogą znajdować się sceptycy, którzy nie są jeszcze przekonani do skuteczności tej metody. Dlatego nie ma to jak dobry przykład a statystyki wszystko ładnie potwierdzają. Z haseł takich jak (kolejność zupełnie przypadkowa):

odwiedzający przeglądają też inne tematy na moim blogu i prawdopodobnie blog zostanie zapisany w ulubionych, polecony (w ten sposób zdobędę też kilka linków!) innym zainteresowanym.

Kolejną ciekawą rzeczą jest to, że wpisując część haseł które są jednocześnie nazwami kategorii też jestem wysoko. Najciekawsze jest to, że generują one spory ruch.

Nie muszę też chyba wspominać o kombinacjach słów.

Tak więc, o ile to możliwe twórz wewnętrzną sieć linków na swojej stronie.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Komentarze 10

author Marek www 02.04.2007 19:25:14

Oj jak najbardziej :) 60% wejść mam z niszowych fraz. Oprócz linkowania wewnętrznego stosuję stałe linki w serwisie o podobnej tematyce. Dzięki temu każda podstrona w serwisie A linkuje do 3 stron w serwisie B i na odwrót. Linki takie są stałe co dodatkowo zwiększa ich wartość.

author Piotr www 03.04.2007 08:32:07

No, niby ma to sens, ale powiedz mi np. Co sadzisz o:
1. Umieszczeniu chmury tagow, na poczatku strony?
2. Dodawaniu "hidden areas" czyli stron, do ktorych potencjalny uzytkownik nie trafi, a zawierajacych mase linkow prowadzacych do wlasciwej tresci

Pozdrawiam

author Aniol www 06.04.2007 12:45:27

Chcesz nam powiedziec ze linkujesz A do B i potem B do A? - przeciez to bezses i predzej czy pozniej takie linkowanie zemsci sie na Tobie.
Co do linkowania wewnetrznego zgadzam sie z toba w 100% i dodam od siebie że to samo robie dla slow i fraz obleganych rozbudowujac w nieskonczonosc serwis o kolejne podstrony wbijam sie wszedzie gdzie chce :)

author shpyo www 06.04.2007 12:51:12

@Piotr: chmura tagów jest dobrym rozwiązanie, a "hidden areas"... pamiętaj, że stronę robi się dla UĹšYTKOWNIKÓW a nie dla robotów Google ;)
@Aniol: nie wiem do czego zmierzasz pisząc o tym linkowaniu A do B, B do A i zemście...

author Cysiu www 26.08.2008 00:04:26

Zgadzam się z tobą w zupełności

author arturoo www 07.11.2008 19:00:56

Ja również stosuję linkowanie wewnętrzne nie wiem czy dobrze ale efekty są widoczne

author Masa www 08.01.2010 20:30:23

Zdecydowanie oczywiście linkowanie wewnętrzen jest ważne, ale z kolei istnieje też pewna zależność np. w wordpresach - niektóre nie mają ani tagów, ani, archiwów itp. tylko np. kategorie i to kilka sztuk tylko, nie są w ogóle zopstymalizowane, a wpisy trzymają się w indeksie nie gorzej od tych z robudowaną siecią linkowania wewnętrzego.

author Adi www 02.07.2010 21:33:37

bo jakoś tak jest że WordPressowi wszędzie łatwiej, oczywiście w Googlu
Sam mam takiego WordPressa jak mówisz, i się całkiem trzyma
Jednak trzeba to będzie kiedyś mimo wszystko poprawić

author Marcin 22.09.2011 15:29:30

Czy linki wewnetrzne maja wplyw na google sitemap?? czy lepiej linkowac do dzialow menu czy do innych artykulow??

author Kasia www 22.09.2011 15:31:29

ile najlepiej miec linkow wewnetrznych w artykule na stronie?
Pozdrawiam

Dodaj komentarz