68 Porady SEO 7 minut czytania

Jak linkować z forów internetowych? Masówka czy selekcja?

Witajcie po dłuższej przerwie. Tęskniliście? :) Powoli nadrabiam seo-zaległości. Dzisiaj na forum PiO znalazłem wątek, w którym użytkownik zadał kilka ciekawych pytań związanych ze spamowaniem linkowaniem z różnych forach internetowych.

Pytania brzmiały następująco:

Czy na forach powinny być zakładane wirtualne konta, czy raczej konta realne - może i prymitywne pytanie ale jak już pytam to chciałbym się dowiedzieć jak robią to profesjonaliści
Czy lepiej założyć profil na 100 różnych forach i dodać po 1-2 posty i zapomnieć o kontach, czy lepiej na 10 forach i udzielać się w miarę regularnie?
Czy fora słabsze ale tematycznie zbliżone do serwisu pozycjonowanego mają większy wpływ na pozycje niż silne forma nie zbliżone tematycznie ?
Czy na forach powinno się opisywać zainteresowania, które niejako będą tematyczną otoczką dla naszej witryny.
Czy linki w podpisach na forach powinny mieć anchor, czy również powinny być dodawane zwykłe linki.
Czy link ze stopki nofolow jest silniejszy od linka nofolow z bloga - zakłądając ze forum i blog są zbliżone tematycznie do serwisu

Z racji tego, że ostatnio dość mocno zająłem się działaniami na różnych forach interentowych to pozwolę odpowiedzieć sobie na te kilka pytań. Są ciekawe i zawierają kilka błędów w postrzeganiu tych forów. Ale to chyba kwestia zboczenia i powtarzających się mitów na temat linkowania z forów.

Jak dobrze pamiętacie, swego czasu byłem na pierwszym miejscu na najbardziej lanserskie hasło seo :). I jak pewnie wiecie była to zasługa blastów na fora internetowe - głównie te rosyjskie i azjatyckiem. Efekty opisałem w tym podlinkowanym poście. To częściowo odpowiada na kilka zadanych pytań.

Pamiętaj, że o tylko część tego co można robić na forach internetowych :).

Co więc zrobić gdy chcemy linkować z forów?

Posłużę się prostym przykładem, który mam nadzieję odpowie na wszystkie te pytania.

Po pierwsze - trzeba zmienić myślenie o forach. Wg mnie nie jest najważniejsze PageRank, wiek domen, BL do tych forów. Najważniejsze jest zaangażowanie użytkowników jak i ich ilość. Oczywiście jeśli chcemy osiągnąć konkretny cel. Nie jest problemem strzelić blasta na setki, jak nie tysiąc forów i potem patrzeć jak pozycje rosną. Należy jeszcze pamiętać, że te pozycje za jakiś czas mogą polecieć w dół lub nawet dostać filtr czy ban. Tak było z moim blogiem :).

Od dłuższego czasu "inwestuję" w lepsze fora. Lepsze czyli takie, które są bardzo żywe. Efekt? "Nabiłem" kilkadziesiąc postów na każdym z nich. I bez problemu mogę przemycić link do moich stron. A linkuję do stronek finansowych na których dostanę konkretne pieniądze za CPL, CPA i inne akcje. A jak linkuję? Staram znajdować się w miarę świeże wątki z interesującą mnie tematyką.

Efekt tych działań jest całkiem niezły. Już wpadło mi kilka leadów :).

Wyimaginowany przykład

Załóżmy, że mamy klienta, który zajmuje się blacharką i lakiernictwem. Co można w takim przypadku zrobić? Oczywiście nie licząc oczywistych oczywistości jak "lakiernik miasto" czy "blacharz miasto".

Wg mnie kolejnym etapem jest założenie aktywnych profili na wszelkiej maści forach klubowych czy fanów różnych marek. I na każdym z nich pisać, pisać i jeszcze raz pisać (porady, chwalić się swoimi osiągnięciami). Podejrzewam, że w tym przypadku najlepsze mogą okazać się właśnie fora.

Co ze stopkami?

O linkach ze stopek już tyle się oczytałem... Tak na chłopski rozum, wiecie ile trzeba się napisać by taki link ze stopki miał moc? Muszą to być setki postów na różnych forach. Jak więc linkować? Wg mnie najlepsze jest linkować poprzez adres URL. Jest to najbardziej naturalny link. I nie ma tutaj znaczenia czy będzie to dofollow czy nofollow. Dlaczego URL? Bo konkretny anchor może być postrzegany jako spam. Lepiej dmuchać na zimne :).

Mam nadzieję, że wszystko jasno opisałem. Jeżeli macie jakieś pytania to zadawajcie je w komentarzach.
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Zobacz podobne wpisy

Komentarze 68

author Zgred www 19.07.2013 09:58:02

Selekcja - zdecydowanie ! Trzeba przeglądać co sie robi, gdzie się robi i jak się robi. Dobrze jest z 1-2 miechy poudzielac się i zbudowac dobrze swój profil aby móc z czasem (ale nie za często) zostawiac linki do jakichs rzeczy :)

author Marek www 19.07.2013 10:17:26

Dzięki Piotrze za porady, w sumie to uważam bardzo podobnie z tym, że skupiam się na bardzo tematycznych forach.

author moskit www 19.07.2013 11:10:09

Wszystko ok, tylko ten użytkownik pisał bardziej pod kątem pozycjonowania i zdobywania linków z frazami, a spytał czy dla odmiany stosować czasami link w postaci "gołego" adresu. Ty zaś Piotrze opisałeś to na swoim przykładzie, w którym chodziło o zdobycie ruchu (dla leadów itp), ALE całość ok:) tylko wszystko zależy od celu i przede wszystkim czasu bo prowadzenie kilku profili w taki sposób jak napisałeś Ty czy zgred w komentarzu to naprawdę czasochłonne zajęcie. Więc jeśli nie czas to koszty, a te w tym przypadku byłyby niemałe.

author Forlink.pl 19.07.2013 12:37:58

Trudno nie zgodzić się ze Zgredem - zdecydowanie selekcja i inwestowanie czasu w fora. Moderatorzy są coraz bardziej wyczuleni na próby działań SEO, dlatego warto linki upychać "jak najnaturalniej" - przydatne w tym celu są oczywiście "doświadczone" profile, ale warto także zrezygnować z linkowania z postów czy sygnaturek pod dokładnym anchorem w sytuacji, gdy takiego profilu nie mamy. Nowy użytkownik z anchorem "pozycjonowanie Wrocław" w stopce, często bez żadnego napisanego posta tylko czeka na usunięcie, a to strata czasu i pieniędzy.

author Jakub www 19.07.2013 15:18:06

Dzięki linkom z for dyskusyjnych można nie tylko pozyskać ruch ale również moc seo. Z całą pewnością warto selekcjonować fora, dobierać tematykę. Czasochłonne jest budowanie dobrych profili, jednak kiedy takowe już są założone i rozbudowane, to umieszczenie po jednym "małym" linku na każdym nie wymaga już tyle czasu. Moim zdaniem zależy kogo pozycjonujemy, jeśli to stały klient i dobrze płaci to na pewno warto się zaangażować.

author firoi www 19.07.2013 23:41:51

ciekawy sposób na przemycanie linków, to tak jak Zgred wspomniał zbudować sobie profil, któremu przede wszystkim administrator czy moderator będzie ufał - później możemy próbować nieśmiało linka - czy posuwać się do edycji posta po pewnym czasie, np gdy kolejne posty znajdą się pod naszym, oczywiście edycja będzie miała na celu wstawienia linka

author Cezary www 20.07.2013 07:33:12

"linkowaniem z różnych forach internetowych" mały błąd :P

author lukasss www 20.07.2013 10:23:15

Dobre porady w sumie podobnie postępowałem wole zbudować mocniejszy profil, a następnie linkować.

author Basia www 20.07.2013 13:12:30

Jestem ciekawa ile czasu tygodniowo poświęcasz na pisanie postów na forach?

author Tomek www 21.07.2013 12:26:13

Czym się różni linkownie "poprzez URL" od przez "anchor"?

author mirek www 21.07.2013 18:17:47

Zgadzam się co do budowania profili. Jak sam zauważyłeś i podkreśliłeś najlepiej się to sprawdza w przypadku własnych "inwestycji";). Oczywiście jeśli klient dobrze płaci to i warto dla niego poświęcić czas na budowanie profilu, jednak należy wziąć pod uwagę, że to wymaga czasu.

author Filp www 21.07.2013 21:59:23

W pisaniu postów na forach jest jedno mało a może duże ale. Trzeba mieć wiedzę na dany temat. Jeśli ktoś pozycjonuje wiele branż nie będzie w stanie ogarnąć takiej wiedzy. Prawo, elektryka, finanse, medycyna. Nikt nie jest ekspertem we wszystkich dziedzinach.

author Pawel www 21.07.2013 23:45:33

Myślałem, że etap dodawania linków na forach internetowych już jest skończony. A tu jednak po tym artykule widzę, że coś można jeszcze zrobić. Rzeczywiśnie nie opłaca się spamować postami z linkami ze słowami kluczowymi w podpisie (za takie coś jest szybki ban). Ale budowanie dobrych profili powinno dać efekty.

author Leszek www 22.07.2013 13:47:54

Uważam, że najlepsza opcja to budowanie porządnych profili tylko dzięki nim można uzyskać efekty.

author Christoph www 23.07.2013 07:27:51

Przyznam że trochę mnie to zaskoczyło. Spodziewałem się raczej że spam z profili odszedł do lamusa a tu się okazuje, że jest jeszcze jakaś opcja. Z logicznego punktu widzenia, działania które opisałeś mają sens. Tylko ja mam teraz następujące pytanie: czy mając kilkanaście stron, jest możliwym udzielanie się na dziesiątkach forów dla każdej z nich? Myślę, że czasowo to niewykonalne, zatem wniosek nasuwa się taki iż można tak działać w przypadku jednej lub kilku stronek.

author shpyo www 23.07.2013 08:05:58

@Basia - jak mam dobry dzień i na forum są ciekawe posty to mogę jednego dnia dnia 20 "nabić" :)
@Tomek - chodzi linkowanie poprzez adres strony np. www.strona.pl lub np "słowo kluczowe"
@Christoph - pytanie brzmi: czy udzielanie się dla tych kilkunastu stron na forach coś da?

author Christoph 23.07.2013 12:22:04

No właśnie :) Ty mi powiedz. Zastanawiam się czy dla samych linków i "szansy" skoku w Serpach warto się w to bawić na taką skale. Co innego jeśli zależy nam na promocji każdej z tych witryn na forach ściśle powiązanych z jej tematyką. Wtedy można zyskać ruch i potencjalnych klientów ale to już wychodzi poza SEO i wkracza w E-commerce...

author Arek www 23.07.2013 21:47:31

Na niektórych moich stronach fora internetowe to podstawowe źródło linków. Zwłaszcza na takich, które prezentują dobrą wartość merytoryczną - wtedy nietrudno pozyskać tematyczny link dający kopa. I zdecydowanie bez anchora - nie ma potrzeby, a warto zwiększać procent linków bez słowa kluczowego.

author Krzysiek www 23.07.2013 22:22:01

Posty o charakterze porad na specjalistyczny temat raczej ciężko samemu tworzyć. W sytuacjach gdzie jest choć mała szansa na odciążenie siebie warto spróbować zachęcić właściciela serwisu do takich działań na grupie przygotowanych mu for i z zestawem wskazówek. Najlepiej podłączyć to pod działania w socialu, jako pewne rozszerzenie działań na facebooku jeśli ktoś taki prowadzi to i może skusi się na wykonanie kilku dodatkowych postów na forach ;)

No i zdecydowanie tak jak piszesz najbezpieczniej linkować przez url a nie anchorowo no i najlepiej w treści posta.

author Questo www 24.07.2013 09:54:56

Profile nie mają już takiej mocy jak kiedyś, a mimo to są wciąż oblegane przez spamerów.... i tych którzy w sposób natrętny próbują sprzedawać swoje "cudowne listy profili"

Sposób linkowania, który Ty przedstawiasz jest dobry ale i czasochłonny... jak ktoś już wyżej wspomniał wymaga sporo czasu oraz skupienia na max kilku stronkach.

author Pawka www 25.07.2013 09:15:46

Ciekawy temat:)

author Piotrek www 25.07.2013 12:55:02

Dobre forum to stare forum z historią. Na takich forach świeży profil z jakimś bełkotem w paru tematach i od razu z linkami w stopce nie przejdzie. I bardzo dobrze!

author Łukasz www 26.07.2013 21:32:02

Temat bardzo ciekawy szczególnie w dobie szalejących aktualizacji algorytmów wyszukiwania. Wg mnie, linki z dobrych for internetowych są niezbędne do osiągnięcia dobrych pozycji. Wg mnie na moc linka wpływa również ilość wypowiedzi oraz wiek profilu (te informacje są zwykle dostępne dla wszystkich).

author Jacek www 28.07.2013 16:00:12

Czy naprawdę nie ma znaczenia czy są to linki do follow, czy no follow? Myślałem, że właśnie na tym to polega, jeśli chodzi o backlinki zwiększające pozycję, zawsze starałem się tworzyć profile na tych forach internetowych, gdzie są tylko i wyłącznie do-follow. Teraz słyszałem, że dobre jest pozycjonowanie brandingowe, podobno skuteczne :)

author Owocni www 29.07.2013 12:06:25

Mi nasuwają się od razu dwa pytania:
- prowadzić profile w sposób ciągły, czy też po osiągnięciu jakiejś ilości postów odpuścić i przejść na inne?
- pisać samemu czy szukać ludzi znających daną tematykę? Osobie zupełnie nie w temacie ciężko może być dyskutować np. o elektronice.

Poza tym chyba warto prowadzić profile w dość jawny sposób, szczególnie jeśli pozycjonujemy coś swojego. Wtedy przez sensowne wpisy nie tylko zdobywamy linki ale też zwiększamy świadomość naszej marki.

author tomek13 29.07.2013 15:16:07

Nie do końca rozumiem, umieszczasz linki tylko w profilu, a w sygnaturce nie?

author eMucha www 29.07.2013 16:56:44

Moją uwagę zwróciła wskazówka dotycząca linkowania adresem URL - faktycznie nie zwracałem wcześniej uwagi na jego postać, ale przychylę się do Twojej rady.

Poza tym linkowanie z for może zwiększyć na ruch na stornie poprzez wspominane przez Ciebie zaangażowanie. Tematycznie podobne fora względem linkowanej strony gwarantują niezły wzrost ruchu.

author lu 30.07.2013 00:09:55

Nie lubię spamu, wkurza mnie to. Jeśli piszę coś na forum z myślą o SEO, to zawsze staram się pisać tak, aby mój wpis wnosił coś do dyskusji. Najbardziej denerwują mnie wpisy typu "ciekawa dyskusja, zapraszam na www.xyz.pl". Sam prowadzę pewne forum, w którym dziennie pojawiają się nowi użytkownicy, a dyskusje toczą się na wielu poziomach. Z doświadczenia wiem, że ciągłe oczyszczanie forum jest wręcz niemożliwe, nawet jak jest wielu moderatorów. Bo to i czasochłonne i nużące.

author internetowy www 30.07.2013 10:50:57

Ja również dość aktywnie działam na forach internetowych i w 100% zgadzam się z:

"Po pierwsze - trzeba zmienić myślenie o forach. Wg mnie nie jest najważniejsze PageRank, wiek domen, BL do tych forów. Najważniejsze jest zaangażowanie użytkowników jak i ich ilość."

Poza tym, nie opłaca się robiąc masówki, jeżeli to mają być linki generujące zaangażowany ruch i wpływające na pozycję. Co za tym idzie, skoro nastawiamy się na porządne działanie, to selekcja jest jej podstawowym elementem.

author shpyo www 30.07.2013 11:05:27

@Owocni - prowadzić cały czas, nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą. jeżeli nie ma się na jakiś temat wiedzy to można posłużyć się kimś innym.

@tomek13 - w treści posta.

author totem www 30.07.2013 11:26:01

Czy ma moc czy nie to i tak warto posiadać takie linki, żeby były dobrze zróżnicowane.

author Martin 01.08.2013 11:12:28

@lu - Dobrze Cię rozumiem, sam nie lubię spamować, dlatego nawet jak pozycjonuję stronę np. o modzie czy okularach to staram się wymyślić nawet największą głupotę typu, chciałem kupić dziewczynie coś tam coś tam, autorzy takich blogów nie uznają tego za spam... ba, czasem nawet odpowiadają :)

author lu 01.08.2013 12:44:50

@Martin - zgadza się, nawet jeśli są to "zmyślanki" ale na temat, to może się okazać, że taki wpis komuś się kiedyś przyda, albo nawet wywiąże się z tego ciekawa dyskusja.

author Tomasz www 02.08.2013 15:27:00

Dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście link z adresem strony wygląda "naturalniej" niż jakaś pozycjonowana fraza, często niezwiązana nawet z tematem.
Zgadzam się z przedmówcami, że dobrze prowadzone konto na forum daje więcej możliwości, a dzięki wiekszej ilości postów, linki (np. z sygnaturki) nabierają więcej "mocy". O potencjalnym źródle ruchu nie wspominając.

Pozdr.

author Budo www 05.08.2013 11:47:08

Pozycjonuję jedną stronę na frazy lokalne. Poziom trudności pomiędzy łatwy i średnim. Dla celów testu właściciel pisze na trzech forach branżowych (link w stopce), ja komentuje na blogach plus parę dobrych katalogów. Jaki jest efekt? Po 3 miesiącach 3 pozycja na główną frazę w tym jedna mapka przede mną. W mapki nie wskoczę bo właściciel nie ma siedziby w tym mieście.

author Coloradical! 09.08.2013 21:47:08

A więc wielki powrót for internetowych jako źródeł bezpiecznych linków w tym sitewide ze stopki? Admini już są przygotowani na ataki linkowców :)

author Platan 13.08.2013 13:11:59

Budo, mając na myśli frazy lokalne, jaki konktetny region miałeś na myśli?

author Automatech 13.08.2013 17:34:16

Wszystko ładnie pięknie, tyle że ciężko jest prowadzić dyskusje na tematy, o których nie ma się pojęcia. Pozycjonowanie swojej strony jest jeszcze ok, co innego w przypadku kilku klientów z niszowych lub wyspecjalizowanych branż. Trudno wtedy o wiarygodny merytorycznie profil - można co najwyżej potakiwać lub zaprzeczać w dyskusji, jednak bez konkretnych argumentów.

author Rebel www 15.08.2013 19:42:47

Dochodzimy więc powoli do sytuacji, że seo będzie się sprowadzało do ręcznych robótek - będzie dużo bardziej czasochłonne ale na samym końcu też i cena za te usługi wzrośnie. Może i dobrze... :)

author Wojtek www 17.08.2013 09:55:30

Linkowanie na forach może przynieść też nieoczekiwane efekty. Ktoś przeczyta, wrzuci na Wykop, w inne miejsca i zaczyna się dziać. Parę razy trafiałem w ten sposób na główną stronę Gazety.pl (linkowałem blog). Nie muszę mówić, że efekty były niesamowite.

author naprawa komputerów Poznań 21.08.2013 22:18:39

Ciekawy blog, super tematy. :) Muszę częściej odwiedzać.

author shpyo www 21.08.2013 23:14:37

Odwiedzaj częściej tylko nie spamuj :)

author kawisz 25.08.2013 16:07:34

Pozycjonowanie poprzez linkowanie na forach to dobry sposób promowania swojej strony. Ale tak, jak już autor zauważył, trzeba na to czasu i zaangażowania, bo w obecnych czasach zbudowanie zaufania wśród adminów na forach jest dosyć ciężkie. Nastawieni są na to, że spamerem jest praktycznie każdy nowy użytkownik. Ale dobre efekty nie pojawiają się od razu:)

author Masa www 27.08.2013 08:15:15

ja również przestawiłem się z linku z anchorem na adres URL. Tak jak piszesz lepiej dmuchać na zimne. Z moich obserwacji mogę powiedzieć, iż znajdywałem strony/blogi których autor posługiwał się głównie swoich imieniem + nazwa strony lub samą nazwą strony i osiągał wysokie pozycje swoich wpisów nie posiadając linki z anchor tekstem na pozycjonowaną frazę.

author Piotr www 27.08.2013 18:19:49

można chyba zaryzykować, że link bez zoptymalizowanego anchora jest bezpieczny

author Dawidoo 28.08.2013 15:52:42

Fajna dyskusja, fajny temat. Są jeszcze fora gdzie w tematach X czy Y lub dowcipy można w stopce linkować i nikomu to nie przeszkadza. No ale nawet w ostatnim artykule google w którymś z podpunktów jest napisane wyraźnie
"- komentarze na forach ze zoptymalizowanymi linkami w treści posta lub podpisie..."

author Paweł www 02.09.2013 21:58:31

Wszędzie teraz czytam o naturalności linków... wszystko się sprowadza do ciężkiej i mozolnej pracy ale w sumie czemu nie:)

author Mariusz www 14.09.2013 01:00:34

Ważne jest budowanie wiarygodności, tworzenia naturalnego efektu, a to może potrwać jednak zdecydowanie warto. Dlatego też dobrze, jeśli rozważymy, w których miejscach chcemy pisać i jak często. Moderatorzy, a także sami użytkownicy nie są bezmyślni i wiedzą, czy wpis jest naturalny, czy jest nachalną reklamą. Trzeba się postarać, aby wpisy były merytoryczne i naturalne, budować potrzeby i wyjaśniać
poruszane kwestie.

author Adam www 15.09.2013 18:47:11

Odradzam spamowanie forów chociażby ze względu na to, że sam kiedyś prowadziłem forum i wiem jak bardzo niemile widziane są takie osoby.

Pozdrawiam

author Piotrek 19.09.2013 10:57:37

Dzięki za cenne rady. Opinie osób z tak dużym doświadczeniem są bardzo cenne.

author Dimio www 19.09.2013 14:47:10

Jednym słowem linkowanie na forach, to praca, praca i jeszcze raz praca. Bycie na bieżąco z poruszanymi tematami ...

author bigmichcio www 24.09.2013 07:54:47

Pytanie czy ten blog ciągle jest o pozycjonowaniu czy o e-marketingu, bo do stricte pozycjonowania to ma kiepskie uzasadnienie. Niektóre strony google oznacza jako trustrankowe i one faktycznie idą w góre (przykład agencji whites na hasło agencja seo) ale trzeba nieuzasadnionych ekonomicznie starań by uzyskać takie efekty patrząc stricte na pozycjonowanie (pozycje w serpach) gdzie dodatkowo nie liczy się top10 tylko top3. Wg mnie takie strony jak agencja whites są sztucznie podbijane przez google żeby były przykłady ;P a taki zaszczyt spotka tylko nielicznych ;).

author stargames 24.09.2013 19:44:21

Witam, ja też robię to przez url a nie anchor. Uważam, że jest to skuteczniejsze od katalogówwww! :) Myślę tak po kilku przykładach na kilku domenach, które ogarniam swoim klientom.

author Adam Smoleński 04.10.2013 12:03:24

Oczywiście jest to blog o pozycjonowaniu. Należy pamiętać, że w dobie szalejących aktualizacji algorytmu należy łączyć działania SEO z e-marketingiem. Jak można zauważyć pozycjoner to już nie tylko sam pozycjoner, ale taki „ala e-marketingowiec". Tak sam po sobie jakoś zauważyłem. :)

author Tomasz www 07.10.2013 15:44:54

Boję się, że już za niedługi czas i takie linki z for będą szkodliwe, oby nie było sytuacji, że wszystko co gdzieś w sieci przypomina naszą stronę powoduje, że staje się ona tak naprawdę dla Google już mniej oryginalna.

author Webownia 16.10.2013 13:47:06

No, wrzucanie linków gdzie popadnie to też nie jest zbyt dobre rozwiązanie... ;/

author Igor www 05.12.2013 21:31:24

Takie poradniki jak prawidłowo linkować z form nie spamując ich, powinny być przyklejane gdzie tylko się da.
Ja mam forum w którym otwarcie pisze, że zezwalam na umieszczenie od czasu do czasu linków w poście o ile post ten jest ciekawy dla forumowiczów, tłumaczę też że można nawet napisać art z linkiem, a co nikomu nie żałuje. Prosze jedynie o niespamowanie

A skutek taki, że wszyscy maja gdzies zasady i tak spamują, co oczywiście kończy się usunięciem spamu i banem.
Grr Wrr Hau!

author Paweł Protaś www 13.01.2014 16:10:53

Uważam, że na forach powinno się pisać tylko w temacie dyskusji i pomagać ludziom. Jeśli ma się takie intencje, to naturalne jest, że jak wcześniej napisało się artykuł na blogu w temacie dyskusji, to można uzupełnić swoją wypowiedź linkiem do tego artykułu. W ten sposób pomaga się najlepiej jak się potrafi osobie, która zapoczątkowała temat na forum. Wyjątkowo uda się trafić na forum, gdzie można umieścić w stopce linki dofollow z anchor tekstem, ale to taki miły dodatek przy umieszczaniu wartościowych wpisów na forach. Dzięki choćby zwykłym linkom nofollow przy wartościowych wpisach ma się dodatkowy ruch na stronę oraz zwiększenie różnorodności linków prowadzących do swojej strony, co zwiększa naturalność linkowania.

author Krystian www 04.03.2014 10:00:41

Ja jeszcze do niedawna byłem zdania, że nie ma sensu zakładać profili, ale jakiś czas temu po przeczytaniu różnych testów z Twojego bloga założyłem testowo kilkanaście kont. Co prawda jakichś większych wzrostów pozycji nie było, ale w statystykach zauważyłem pojedyncze wejścia z tych for.

Jak narazie za krótko działam, żeby były to jakieś większe ilości uu, ale widzę, że to jednak ma sens i warto iść w tym kierunku :)

author Prowadzenie relacji inwestorskich 18.03.2014 10:55:35

Dzięki za materiał, bardzo mi pomógł!

author Maciek www 19.03.2015 08:23:13

Teraz liczy się ogólna jakość, aktywność użytkowników, bo na dłuższą metę lepiej udzielać się tam gdzie są ludzie, a nie tam gdzie forum obumiera. Zaplecze można blastować, ale właściwe serwisy wymagają ręcznego, czy bardziej punktowego działania.

author Asia 19.04.2016 12:04:31

Odgrzewam temat!
Czy jeśli w jednym wątku znajdują się linki do różnych stron (zaspamowany wątek) to te linki wzajemnie osłabiają swoją moc?

author Macias 17.10.2016 23:59:36

skoro kolega temat ogóry odgrzał to zaciekawiło mnie że dostałeś filtr za stosowanie blasta na zaplecze ?

author Tom www 17.03.2017 07:12:33

Zdecydowanie wybrałem kilka forum i biorąc czynny udział w nich daje większe efekty niż wklepywanie adresu w każde forum dostępne na necie :)

author Arek www 28.11.2017 15:08:17

Po latach pozmieniało się, inne spostrzeżenia? :)

author Piotr www 16.07.2018 23:44:06

Bardzo nurtuje mnie temat for internetowych ponieważ do zeszłego roku moim głównym działaniem (poza treścią na stronie) były katalogi. Te jednak umierają śmiercią naturalną bo trend mówi o forach. Twój wpis to potwierdza :-)
P.S. Popraw literówki ;-)

author Sebastian Sobczak www 10.12.2018 17:30:16

Lepiej pójść w jakość niż ilość. Patrząc na ilość forum, która jest naprawdę duża, lepiej skupić się na forach tematycznych z dużą ilością Trust, niż linkować gdzie popadnie. Wtedy nasze linki będą miały większą moc i będą wyglądały bardziej wiarygodnie.

author Kamil www 11.05.2021 13:55:44

Jak to teraz wygląda? Czy warto jeszcze linkować z for?

Dodaj komentarz