26 Systemy wymiany linków 4 minuty czytania

Prolink bardzo szybko się rozwija!

Maj to będzie miesiąc w którym wpisy będą monotematyczne, bo będzie o narzędziach do wspomagania całego procesu pozycjonowania. Prowadzę kilka testów narzędzi i na dniach będę dzielił się z Wami moimi spostrzeżeniami. Dzisiaj z kolei będzie o Prolinku, który podesłał mi informację o tym co zostało zmienione i co będzie.

Liczby

Prolink posiada już ponad 500 serwisów (dobrej jakości) na których można umieścić swoje linki reklamowe. Mogą się pochwalić serwisem z PageRank = 7! To robi wrażenie.

Inne ciekawe rzeczy o Prolinku:

  • Uruchomiona wyszukiwarka kontekstowa, przeszukująca wszystkie podstrony serwisów-uczestników.
  • Nawiązana współpraca z Aliorbankiem w zakresie nagradzania wydawców. Rusza w ciągu 7 dni. Będzie to na dniach, bo info o tym dostałem w poprzednim tygodniu.
  • Automatyczne przedłużanie kupionych linków, jako dodatkowa opcja w konfigurowaniu kampanii.
  • Wydzielenie linków, które zakończyły emisję do osobnej zakładki.
  • Start programu partnerskiego, wiele serwisów umieściło nasze bannerki / buttony.
  • Prolink jako złoty partner konferencji SEMstandard 2011.

Czyli wygląda na to, że Prolink, jako jedyne "narzędzie" dla SEO tak prężnie się rozwija i reklamuje. Z tego co pamiętem to nikt inny nie robił takich akcji, po za początkami e-weblinka, który sponsorował kilka seo spotkań i statlinkiem, który rozdawał jakieś nagrody. Jesteśmy świadkami przełomu? :)

Wyszukiwarka kontekstowa

Bardzo dobry strzał jak dla mnie, który pozwoli wyszukiwać strony "tematycznie" a przynajmniej takie, który będą spokrewnione z kupowanym linkiem. Tutaj na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że rozpoznawane są odmiany słów. Np. gdy w wyszukiwarkę wpiszemy "lublin" to prócz słowa wyszukiwanego, będzie zaznaczone również "lublinie".

Współpraca z Aliorem będzie polegać na:

  • Alior będzie dawał 50 pln za założenie rachunku u nich, jeśli właściciel doda serwis PR3 do giełdy.
  • Alior będzie dawał 100 pln za założenie rachunku firmowego u nich, jesli właściciel doda serwis PR3.
  • Ĺťeby było ciekawiej - Prolink również będzie nagradzał tych użytkowników bonusami finansowymi.

Robi to wszystko wrażenie.

Czy mi się wydaje, czy mamy lidera jeśli chodzi o pośredniczenie w sprzedawaniu linków?

Na koniec jeszcze jedno:

Zapomniałem dodać, że startuje współpraca z Dotpay, który będzie polecał nasze usługi swoim klientom. A klientów mają kilkanaście tysięcy. Więc dla Wydawców będzie duży zastrzyk gotówki.

Jak ta współpraca wypali, to ten kto ma dobre serwisy będzie miał chyba za dobrze :).
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Zobacz podobne wpisy

Komentarze 26

author Grzegorz Ch. 10.05.2011 08:55:31

Faktycznie linki dobrze się sprzedają. Czekam właśnie na wypłatę ;)

author plotki 10.05.2011 09:54:32

U mnie kiepsczyzna, moze dlatego, że serwis mam alo podstron i ma pr 3 tylko.

author Anmato 10.05.2011 10:00:24

50 zł czy 100 robi na Tobie Shpyo wrażenie? Przecież to promocja dla daunów, 50 zł dostaniesz a potem tracisz na kosztach utrzymania i obsług bankowej, śmiech na sali :)

System ciekawy ale lepiej wymieniać się "ręcznie".

author Kapsel www 10.05.2011 10:02:48

Ostatnio dostałem mail z prolinka, że dają gratis na miesiąc 10 linków do wykorzystania. W panelu okazało się, że zamiast 10 linków, mam 5 zł do wykorzystania (być może w ramach tego miałem te 10 linków sobie wybrać?).

Dodałem bodaj 2 testowe linki, ale zorientowałem się, że mam źle skonfigurowaną postać linka i chciałem poprawić. Nie było już takiej możliwości, więc w ciągu 2 minut usunąłem linki (miały status oczekujący).

O wszystkim na parę dni zapomniałem, aż do Twojego tekstu. Zalogowałem się teraz znów i mam taką ciekawostkę w panelu:
- wydane 2,75 zł
- stan konta 4,75 zł
- linków brak :)
Nic z tego nie rozumiem, ale IMO system jest w fazie testowej :]

Inna rzecz, że w niektórzy mają naprawdę wybujałe wyobrażenie nt. kosztów umieszczenia linków w ich serwisach, no ale to rynek powinien szybko zweryfikować.

author Mirosław 10.05.2011 11:23:34

Hmm 10 linków po 37 groszy czyli 3,70 pln.
Kapsel - mogłeś kupić nawet więcej tych linków.
Kupuję od jakiegoś czas. Efekty pierwsze są. Zobaczymy co będzie dalej.

author Ender www 10.05.2011 13:58:11

Ciekawe czy dłużej utrzymają tak szybki i ciekawy rozwój. Czas pokaże ;]

author dav www 10.05.2011 18:51:13

Można prosić o opinię , sorry że w tym wpisie piszę ale bardzo mi zależy na Twojej opinii ;)

author Wilk www 10.05.2011 19:30:46

No to jestem ciekaw czy jest zapis wymuszajacy pozostawienie tego serwisu PR3 po odebraniu 50 zl od banku, ew. czy jest wymog akceptowalnosci rpzez niego linkow. Jak rowniez tego, czy jest weryfikowane czy PR nie jest fake'owany.

author teksty 10.05.2011 20:18:30

Niektórzy w Prolinku mają za duże wymagania finansowe za umieszczenie linka.Wiem że niby wszystko kształtuje relacja popyt/podaż ale naprawdę są tańsze sposoby na zdobywanie linków.

author Hardy Twardy www 10.05.2011 20:43:22

Serwis wymaga jeszcze dopracowania, brakuje kilku ważnych funkcji, ale wróżę mu spory rozwój. Na razie idzie w świetnym kierunku, a support jest na prawdę pierwsz aklasa (dawno nie pisałem z tak świetnie zorientowanym supporten nt. problemów/sugestii które zgłaszałem).

Często jest tak, że wydawcy są traktowani jak pijawki, tutaj nic takiego nie ma szans odczuć. Sprzedajesz tanie linki na poszczególnych podstronach, dzięki czemu można zyskać ciekawe dochody gdy wykorzystasz całe miejsce reklamowe na wszystkich podstronach.

Kupując natomiast linki masz najważniejsze informacje jasno i klarownie pokazane. Spory fragment tekstu z wyróżnionym słowem kluczowym, ilość linków wychodzących, link do podstrony... Można załapać ciekawe linki tematyczne co przełoży się na pozycje. Brakuje jeszcze stron gdzie można by te linki umieszczać, ale myślę, że to tylko kwestia czasu.

Reasumując, brakowało takiego systemu na pl rynku jest świetną alternatywą dla ręcznej wymiany linkami (ze względu na wygodę) i SWLi (ze względu na moc linków i ich kontrolę)

author Artur www 13.05.2011 14:25:11

Od kilku tygodniu testuje prolink, wydałem trochę więcej niż 5 złoty, jak skończę testy to podzielę się efektem wpływu na pozycję

author Krzysztof Rieske 18.05.2011 16:07:59

Sprzedaję linki na Prolinku. Jak na razie zeszło mi 62 sztuki ale tendencja jest wzrostowa. Nie mam świetnych serwisów: 1xPR2 i 3xPR1. Jak na razie przyciągam drobnicę na podstrony ale już teraz daje się zarobić na koszty domen :)
A o perturbacjach z wypłatą kasy z Prolinka napisałem tutaj:
http://blgs.pl/2kmiesiecznie/prolink-pl-zlecilem-wyplate-i-czekam/
Ale jest dobrze :)

author Transport 20.05.2011 13:28:57

Jak system będzie miał 1.5k domen to wtedy się zainteresuję. Jak na razie to stawiam swoje zaplecze, z tendencją ku jakości do potęgi n.

author Michał www 21.05.2011 13:55:29

Według mnie linków nigdy nie opłacało się kupowac i żaden innowacyjny system tego nie zmieni. jest cała masa sposobów na pozyskanie wartościowych linków (darmowych), że korzystneij jest wysilić się i znaleźć te miejsca niż płacić za nie. Amen, koniec kropka.

author Krzysztof 07.06.2011 10:16:50

Witajcie, jak wyglądał u Was proces akceptacji serwisów przed modów. Dodałem jakiś czas temu dwa serwisy na próbę jeden PR=6 i jeden PR=5 , ot takie zapleczówki ale dobrej jakości z unikalnym contentem, dobrze podlinkowane. Standardowa wycena linków na tych serwisach mnie zaciekawiła, więc zgłosiłem je do Prolinka. I teraz ciekawostka, od momentu zgłoszenia serwisów, zainstalowania skryptów minęło już ok 3 tygodni , a strony nadal oczekują na moderację. To normalne zjawisko ? Pisałem do pomocy z prośba o informację po jakim czasie akceptują strony, jednak mail pozostał bez odpowiedzi. Trochę mnie to zniechęciło do tego serwisu.

Inna sprawa że działanie pomocy w sprawie ZAKUPU linków jest bardzo szybkie. Utworzyłem jedną stronę dla której ewentualnie chciałbym nabyć linki, jednak po skorzystaniu z wyszukiwarki pomimo wielu wyników nic ciekawego nie znalazłem. Dwa dni później mail od Pani z Prolinka że chętnie pomoże w wyborze serwisów dla mnie itd...

author cyklamens 15.06.2011 13:24:04

Wyszukiwanie dobrych stron pasujących do danych słów kluczowych jednak zajmuje zbyt dużo czasu.

author Łukasz Rajzer www 30.06.2011 10:05:57

I co z wynikami testów?
Jak oceniacie Prolink.pl
Wydałem 300 zł i nie widzę po 2 miesiącach szału :/ A Wy?

author Krzysztof 02.07.2011 18:40:44

No i dwa miesiące już prawie minęło , a dwie strony które dodałem mają status "Oczekuje na akceptacje administratora". Tutaj już ProLink jest u mnie przekreślony, chcesz kupić linki momentalnie się do Ciebie odzywają, chcesz sprzedać .... no cóż, chyba tylko swoje strony akceptują, albo swoich znajomych, czasami może jakiś przypadkowe wezmą żeby złe opinie się nie pojawiały. Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam

author User 08.09.2011 00:51:09

Kiedyś obiecywali 100zł za stronę z PR3. Ściemniali, ściemniali a potem stwierdzili że nie wypłacą bo strona ma podtekst erotyczny. Dzięki za takie promocje.

author matrus 27.03.2012 21:14:46

Od pewnego czasu nastąpiło wiele zmian m.in. przeniesienie podatku VAT na wydawców stron www. Myślicie, że to dobry pomysł? A może lepiej by było kazać płacić kupującym linki?

author Historia 08.05.2012 22:48:01

Właśnie zakładam konto. Zobaczę ile zarobię ;)

author Łukasz Grzegrzółka www 15.07.2012 19:54:35

Podoba mi się ProLink. Udało mi się zebrać 94 zł. Mam nadzieję, że problemu z wypłatą nie będzie :)

author PTU 02.06.2013 09:16:47

System całkiem dobry, za nieduże pieniądze można uzyskać całkiem fajne rezultaty, tylko żeby ta szukajka była lepsza, bo czasami wyświetla słabe wyniki dla niektórych fraz i długo trwa znalezienie odpowiedniej strony.

author Tobago 02.01.2014 17:01:27

Prolink to jedna z lepszych możliwości zarobku na stronach w polskiej sieci. Mają swoje wady, ale ogólnie oceniam na plus.

author edi www 08.11.2014 16:05:19

czy ktoś z was miał problem z wypłatą kasy z prolinka? zleciłem wypłatę ponad miesiąc temu, powinna być zrealizowana według regulaminu w ciągu 21 dni, na maile nie odpisują, czy tak działa poważna firma???

author Anka Skotnicka 24.02.2015 23:01:51

Jestem bardzo zadowolona z prolinku . Na mojej stronie artykuły sa dobrze dopasowane do podanych kryteriów,za całkiem sensowne pieniądze.

Dodaj komentarz