14 Zarabianie na blogu 6 minut czytania

Dalsze przygotowania do MFA

Jeżeli myśleliście, że odpuściłem temat, to grubo się mylicie. Od dłuższego czasu zgłębiam informacje na temat tj. co robić aby się nie narobić, na co zwracać uwagę. Oczywiście czasu nie spędzam tylko i wyłącznie na teoretyzowaniu. Czytać każdy może. Dlatego wraz ze zwiększaniem wiedzy teoretycznej, eksperymentuję z moimi zapleczowymi serwisami. Ponadto jeszcze myślę nad tematykami serwisów.

Jeżeli myśleliście, że odpuściłem temat, to grubo się mylicie. Od dłuższego czasu zgłębiam informacje na temat tj. co robić aby się nie narobić, na co zwracać uwagę. Oczywiście czasu nie spędzam tylko i wyłącznie na teoretyzowaniu. Czytać każdy może. Dlatego wraz ze zwiększaniem wiedzy teoretycznej, eksperymentuję z moimi zapleczowymi serwisami. Ponadto jeszcze myślę nad tematykami serwisów.

Testy, testy, testy

Aby sens całego przedsięwzięcia miał sens, trzeba się (bardzo) dobrze do tego przygotować. Stąd, przed rozpoczęciem zabawy (bo taka nazwa do tego najlepiej pasuje) chcę przeprowadzić różne testy, tak aby mieć łatwiejszy start. Na chwilę obecną testuję różne formy wyglądów stron oraz rozmieszczenie reklam na nich.

Zmiana grafiki jest na plus

Nie będzie to jakaś odkrywcza rzecz, jeśli powiem, że zmiana grafiki na bardziej przejrzystą i czytelniejszą powoduje zwiększenie liczby odsłon na użytkownika. Co powoduje zwiększenie odsłon? Proste. Zwiększenie szansy na kliknięcie w reklamę. O to tutaj będzie chodziło, by użytkownicy trafiający na strony jak najwięcej klikali w reklamy. W niedługim czasie podzielę się z Wami moimi szablonami stron (niekoniecznie) pod MFA. Będą to proste szablony stron w HTML z grafiką oraz arkuszami stylów do wykorzystania za darmo. Takim efektem ubocznym zmiany grafiki, będą pozytywne rozpatrzenia strony przez administratorów darmowych katalogów stron.

Subdomeny

W ostatnim wpisie wspomniałem o subdomenach. Dzisiaj zdradzę sekret o co tutaj chodzi. Zaprawieni pozycjonerzy wiedzą, że im więcej linków prowadzi do naszej domeny tym lepiej dla nas. W przypadku mojego planu jest to pójście po linii najmniejszego oporu. Zakup każdej nowej domeny to dodatkowy (i czasem) i niepotrzebny koszt. Tym bardziej na początku, gdy zarobków nie będzie w ogóle (lub drobne, które pokryją część kosztów). Jak wspomniałem wyżej, z katalogami, można w łatwy sposób zbudować sobie "moc" domeny poprzez linki do subdomen tzw. domain authority (autorytet domeny). Jeżeli myślimy o takim MFA z prawdziwego zdarzenia, nie będziemy liczyć na szybki zarobek, ale na długofalowy. Więc początek będzie ciężki i nudny (zdobywanie linków). Zmniejszamy szansę na bany i filtry oraz z powodu różnych nisz, szansa na wysokie pozycje rosną. Nie wspominając już o linowaniu wewnętrznym.

Nisze

Myślałem, że bardziej się wysilicie z podaniem nisz, na których będzie można więcej zarobić. Rozumiem też Was, że nie chcecie się dzielić swoimi "kurami znoszącymi złote jajka". Więc ja też się nie podzielę :). Nie będzie tutaj wymiany, wiedza za wiedzę. A szkoda. W każdym bądź razie, mam już swoje typy.

Skrypt

Skrypt jest już zrobiony (prawie). Oczywiście autorski. Opcje jakie będę w nim miał:

  • dodawanie dowolnej ilości subdomen,
  • do każdej subdomeny będę mógł dodać dowolną ilość artykułów,
  • każdy artykuł będzie można skomentować (aby pojawiała się co jakiś czas nowa, czasem unikalna, treść).


PS. Bądźcie czujni. W tym miesiącu będzie 50 darmowych kodów, do jednego, dobrego katalogu stron :).
Akceptuję politykę prywatności

Raz w miesiącu e-mail z najlepszymi artykułami

Zdjęcie autora wpisu - Piotr Cichosz

Piotr Cichosz — autor wpisu

Frontend developer. Tworzę zaawansowane systemy webowe w JS. Swoją wiedzę nt. SEO wykorzystuję do rozwijania własnych projektów (z lepszym lub gorszym efektem). Dużo eksperymentuję i staram się określić jak bardzo można nagiąć cierpliwość algorytmów Google (:. Prowadzę teraz bloga technologicznego oraz bloga o Apple

Zobacz podobne wpisy

Komentarze 14

author Zgredek www 06.05.2010 13:10:37

No popatrz nie chcieli się podzielic niszówkami - zgredy jedne ;) .... A nie od dziś wiadomo, że to turystyka, finanse, zdrowie. Kobiety namolnie klikają w reklamy i wszystko co się rusza na stronie.

PS. a kiedy te kody ? bo bym pospamowąl troche ;)

author wsx www 06.05.2010 15:53:24

ja również czekam na kody :) przydałoby się

author Kuba www 06.05.2010 18:01:11

No to czekamy na więcej informacji i same wyniki MFA. A i kody przydadzą się a więc muszę trzymać rękę na pulsie :)

Pozdrawiam !

author Msoni www 06.05.2010 18:36:38

Czyli będzie to coś co w centralnym punkcie wali po oczach adsem, np. "dużym prostokątem" a treść jest dopiero poniżej?

author Jurgi Filodendryta www 06.05.2010 19:59:02

Podejrzewam, że nisze na których można zarobić nie są znane, bo gdyby były znane, szybko przestałyby być niszami, na których można zarobić. :)))

author Wilk www 07.05.2010 09:00:56

Z tymi kodami, to przydałby się jakiś sposób zabepzieczjaący przed sytuacją, gdy 50 kodów rozchodzi się pomiędzy 3-4 szybko działajacych użytkowników ;) A to w sumie chyba norma ;)

author Zgred www 07.05.2010 10:37:25

Wlaenie prostokątnego adsensa na srodek zupełnie nie ma sensu - według mnie. Chcąć zachęcić klienta do pozostania powino mu się podsunąć COŚ dzięki czemu chwilę dłuższą spędzi na stronie a reklame umieścić tam gdzie najczęściej klika. A gdzie najczęściej klika ? ... zainstalujcie sobie mape i popatrzcie :)

author Grzegorz www 07.05.2010 17:37:22

Ja proponuję nie dawać kodów za free. Lepiej moim zdaniem sprawowała się obniżka cen w katalogu web-tools niż darmowe kody. Oczywiście im większa obniżka tym lepiej. Plusem tej sytuacji jest to, że nawet jak kod będzie po 1zl to sporo ludzi zrezygnuje. Ci co im nie szkoda kasy będą mieli z tego jakiś pożytek. W innym wypadku horda gnomów rzuci się na kody i po zabawie :)

author Zgred www 07.05.2010 20:59:48

Ja moge zrobić akcję promocyjną przez 24h :)

author Grzegorz www 08.05.2010 06:33:48

Zgred - zrób a masz gwarantowane że skorzystam. Lubię promocje :) Ĺťeby dało się od razu parę kodów kupić przez płatności.pl to by było extra.

author Zgred www 08.05.2010 15:28:59

Przecież można kody kupować hurtem u mnie :) Wychodzi bardzo tanio a nawet można się dogadać jak chcesz np 100 kodów :P

author Marcin www 14.07.2010 12:58:58

@Zgred teraz to już na katalogu się wiele nie zarobi nawet jeśli się zoptymalizuje adsense sam coś o tym wiem bo mam 12 katalogów i kiedyś miałem po 10-14$ z adsense i 20-30zł z kodów premium(po prowizjach i podatkach) ,a teraz jak wyindeksowało mi po 80% podstron to ledwo 3-5$ ,a na dzień jak mam te 10zł z kodów premium to wszystko.

author Artur www 30.07.2010 01:36:31

czy już są dostępne te kody ?

author Artur www 30.07.2010 01:36:31

czy już są dostępne te kody ?

Dodaj komentarz